Aziz Şehitlerimizin İsimleri Okul İsimlerinde Yaşayacak.

17 Eylül 2021 Şuhut Belediyesi

Aziz Şehitlerimizin İsimleri Okul İsimlerinde Yaşayacak.

27 Mart 2018 Tarihinde Afrin Zeytindalı harekâtında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Şehit olan Şehit Uzman Çavuş İbrahim Imış’ın ismi Şehit İbrahim Imış Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, 1 Haziran 2019 tarihinde teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Şehit Uzman Onbaşı Yasin Çubuk’un ismi ise Şuhut Şehit Yasin Çubuk Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesine verildi.

Programa Şehitlerimizin kıymetli ailelerinin yanı sıra İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Şuhut Belediye Başkanımız Recep Bozkurt, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Dağlı, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yılmaz Kırgel, Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanı Hv. Ss. Alb. Özgür Büyüköztürk, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Yassıkaya, İlçe Emniyet M. V. Onur Bayram, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Eroğlu, İlçe Müftü V. Regaip Dinç İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Ali Özdemir, SGK İlçe Müdürü V. Celal Akkoyun, Muharip Gaziler Derneği Şuhut Temsilcisi Eftar Aslan ve daire amirleri katıldı.

Başkan Bozkurt yaptığı açıklamada; geçtiğimiz yıllarda şehadet şerbetini içerek Vatan İçin. Bayrak için Ezan-ı Muhammed için Şehit düşen Şehit İbrahim Imış ve Şehit Yasin Çubuk kardeşlerimizin isimlerini ilçedeki iki okula verdiklerini ifade ederek, “İnşallah Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece; Şehitlerimizin isimleri sonsuza kadar yaşayacak. Şehitlerimize ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz. İstiyoruz ki toplumda derin iz bırakan bu üzücü olaylar sonrası ailelerimizin gönüllerini ferah tutmak istiyoruz” dedi.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.