Başkan Bozkurt, “Unutmadık, Unutmayacağız ve Unutturamayacaksınız”

16 Temmuz 2019 Şuhut Belediyesi

15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik günü münasebetiyle ilçemizde Belediyemiz tarafından düzenlenen etkinliklere katılım yoğun oldu.

Etkinlikte konuşan Belediye Başkanımız Recep Bozkurt, “Rabbim bir daha bu millete böyle bir alçak ve hain kalkışmalar yaşatmasın. 15 Temmuz sadece fetöcü hainlerin değil ne kadar milletimizin ve devletimizin düşmanı yapı varsa hepsinin ortaklaşa yaptığı bir kalkışmadır. Zannettiler ki bu milletin sesi çıkmaz, bu millet 1960’da, 1980’de ve 28 Şubat’ta olduğu gibi sesini çıkarmaz, Ancak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimiz dünyada eşi görülmemiş bir destan yazarak, içeride ve dışarıda milletimizi bölme ve ülkemizi işgal etme niyetinde olan hainlere en güzel cevabı meydanlardan verdi. 250 tane vatan sevdalısı kardeşimiz dinimiz ve devletimiz için şehadet şerbeti içti, binlerce kardeşimiz gazi oldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milyonlarca vatan sevdalısı canlarını ortaya koyarak ülkemizin dört bir yanında meydanlarda tüm dünyaya demokrasi dersi verdi” dedi. Başkan Bozkurt, bazı çevrelerin 15 Temmuz’u unutturmaya çalıştığının altını çizerek “Bizlere 1960 yılında darbeyle şehit ettikleri merhum Menderesi unutturdular, arkasından 80’de yeni bir darbe yaptılar, onu unutturdular 28 şubatı hep birlikte yaşadık. 28 Şubatı’da unutturlar şimdi 15 Temmuz’la yeniden sahneye çıktılar, başaramadılar ancak unutturmak için çalışıyorlar. Şuhut’tan hep birlikte haykırıyoruz, ne 15 Temmuz’daki şanlı direnişimizi, ne şehitlerimizi ne de gazilerimizi unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız Allah’ın izniyle. Tarihimizin gördüğü en kanlı ve alçak girişimi bu millet asla affetmeyecek” dedi. Başkan Bozkurt, 15 Temmuz’un 3.yıl dönümünde meydanı dolduran Şuhut’lulara hitaben ise “Bugün bir başka güzelsin Şuhut, 3 yıl önce olduğu gibi yine meydanlarda tüm dünyaya ders veriyorsun, ülkene, bayrağına, dinine ve devletine sahip çıkıyorsun Şuhut. Şehitler ve Şahitler Diyarı Şuhut, yine muhteşemsin” diyerek teşekkür etti.

Etkinlikler İlçe Kaymakamımız Nurullah Kaya’da bir konuşma yaparak 15 Temmuz’la ilgili açıklamalarda bulundu.

Etkinliğe ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte 15 Temmuz’la ilgili video sunumları, Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının canlı verilmesi, dualar ve Kur-an Tilaveti okundu.

 

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.