Başkan Bozkurt ve Kaymakam Kaçmaz’dan Maske ve Sosyal Mesafe Denetimi

24 Ağustos 2020 Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve Şuhut Kaymakamı Erkan Kaçmaz Şuhut Belediyesine ait kapalı pazar yerinde maske ve sosyal mesafe denetimi gerçekleştirdi.Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve Kaymakam Kaçmaz’a Şuhut İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Ali Özdemir,Şuhut Jandarma Komutanı V. Ahmet Bulutbeyaz,İlçe Emniyet Müdür V. Onur Bayram,Şuhut Belediyesi Zabıta Ekipleri,İlçe Sağlık ve Gıda Tarım Müdürlüğü ekipleri eşlik etti.

Pazardaki tüm esnafları ziyaret eden Başkan Bozkurt ve kaymakam Kaçmaz maske ve sosyal mesafe uyarısında bulundu.Vatandaşlara da ürünlere dokunmaması konusunda uyarılar yapıldı.Vatandaşlarla bir süre sohbet eden ikili büyük beğeni topladı.

Zabıta ekipleri de vatandaşların maske takarak alana girmelerine izin verirken sık sık anons yaparak mümkün olduğunca hızlı şekilde alışverişlerini tamamlamaları gerektiğine dikkat çekti.

Denetim sonrasında konuşan Başkan Bozkurt”Bugünkü denetimlerin amacı kesinlikle vatandaşımıza ceza yazmak değil. Bizler vatandaşımızı Maske, Mesafe, Temizlik konusunda hassasiyeti artırmaya davet ediyoruz. Farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Çünkü bu mücadelede en büyük silahımız Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarıdır.Hepimizin duyarlılık göstermesi lazım. Sonuçta faturası ağır oluyor. Bulaşmadan önce basit önlemlerle bunlar aşılır ama bulaştıktan sonra maalesef kronik rahatsızlığı var ise, direnci düşükse, belirli bir yaşa geldiyse; tablo çok ağır oluyor.  Burada bilinç oluşturma yönündeki gayreti gündemde tutuyoruz. Bunları nezaket kuralı içerisinde hatırlatmak önemli. Toplumu korumak hepimizin görevidir. Bunun faturası gerçekten topluma ağır oluyor. Ekonomik boyutu söz konusu, mali boyutu söz konusu, her yönüyle işi önemsememiz lazım. Sonuçta kaybeden değil, kazanan olacağımızı hiç şüphe etmemiz lazım.Şuhut’ta kurallara önemli ölçüde uyulduğu kanaatiyle hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Hepimizin dikkat etmesi gerekiyor”dedi.

 

 

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Anisa Bilişim - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.