Başkan Bozkurt’tan, 12 Mart Mesajı

12 Mart 2015 Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediye başkanı Recep Bozkurt, Bağımsızlığımızın sembollerinden bir tanesi olan İstiklal Marşı’nın milli marş olarak kabulünün 94.yılını Kutladı. Başkan Bozkurt, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edildiğini, bu nedenle bu manevi değere sahip çıkmak adına her yıl 12 Mart’ta, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü olarak kutlandığını ifade etti.

Başkan Bozkurt, İstiklal Marşı’nın çok zor şartlar altında yazılarak, kabül edildiğini belirterek, “Rabbim merhum Akif’in de dediği gibi bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi. Başkan Bozkurt, bu tür günlerin anlamını anlayarak idrak etmek gerektiğini, nasıl bir süreçten geçilerek bugünlere geldiğimizin unutulmaması gerektiğini kaydederek, gençlere çok iyi şekilde anlatılması gerektiğini belirtti.

Başkan Bozkurt mesajında, “Bu duygu ve düşünceler ile 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününü kutluyorum. İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.