Başkan Bozkurt’tan Dünya Çevre Günü Mesajı

05 Haziran 2020 Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm vatandaşların Dünya Çevre Gününü kutladı.

Başkan Bozkurt mesajında”1972 yılında, Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan bir kararla, 5 Haziran günü, Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmişti. Bu günün değil, her günün Dünya Çevre Günü olmasını temenni ediyorum.Göreve geldiğimiz 2009 yılında ilk yaptığımız çalışmalardan biri Şuhut’u çöp dağlarından kurtarmak oldu.Şu anda çöpünden elektrik üreten belediyelerdeniz.Sayısız park ve yeşil alanları Şuhut’a kazandırmanın gururu içerisindeyiz.Çevre dostu bir belediye olarak, insanlara çevre bilincini aşılayan ve çevreye duyarlı bir nesil yetiştirilebilmesi amacıyla farkındalık oluşturacak etkinlikleri sürekli yapıyoruz. Doğanın güzelliklerini korumak ve çevre kirliliğini önlemek tüm insanlığın ortak vazifesidir.

Bu düşüncelerle, Dünya Çevre Günü’nün Şuhut Halkı başta olmak üzere, tüm insanlık için, onun da ötesinde tüm canlılar, tüm varlıklar için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Anisa Bilişim - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.