BAŞKAN BOZKURT’UN 19 MAYIS MESAJI

19 Mayıs 2014 Şuhut Belediyesi

Belediye Başkanı Recep Bozkurt 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında öncelikle bütün ülkeyi yasa boğan maden faciasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Belediye Başkanı Recep Bozkurt, kazada yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar diledi. Türk Milleti’nin Soma’daki bu olayla ortak bir acıyı paylaştığını belirten Başkan Çoban, “Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Başkan Bozkurt, mesajında şunları ifade etti: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımını atmış, bu adımın ardından verdiği mücadeleyle dünyaya örnek olmuştur. 19 Mayıs, Türk Ulusu için sonsuzluğa uzanan süreçte önemli bir dönüm noktası olmanın çok daha ötesinde anlamlar taşımaktadır. Bağımsızlık ve özgürlük savaşının fiilen başladığı 19 Mayıs, Türk Ulusu’nun da uyanışı olmuştur.
Atatürk’ ün siz geçlere armağan ettiği bu önemli günde ‘Ülkeme nasıl daha iyi hizmet edebilirim, ülkemi nasıl bir adım daha ileriye taşıyabilirim?’ diye sormalıyız. Sizler, Türkiye’nin yarınlara en iyi şekilde hazırlanabilmesinin güvencesisiniz. Bu yüzden dışa açık, hoşgörülü, çevrenize saygılı, milletinize sadık, gelenek ve göreneklerinize bağlı, modernleşmenin ancak demokrasiyle mümkün olduğu bilincine sahip, çalışkan insanlar olmalısınız.   Bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, çağdaş yaşam ve kurumlarımız 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir. Gençlerini bu mili değerlerin bilinci ile yetiştiren milletler ancak geleceğe güvenle bakabilirler.
Bu güzel gün vesilesiyle, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta  Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını gönül borcu, saygı ve rahmetle anıyor, tüm hemşerilerimin bu anlamlı bayramını kutluyorum.”

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.