Coğrafi İşaretler Afyonkarahisar Buluşmasında Keşkek Rüzgarı

05 Ekim 2018 Şuhut Belediyesi

İlçemize has keşkek yemeğinin tanıtımı ve ilçemiz adına tescillenmesi için Başkan Bozkurt tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde başlatılan Coğrafi İşaretleme çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Bu çalışmalar kapsamında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YUCİTA) işbirliği ile Afyonkarahisar’da düzenlenen Coğrafi İşaretler Afyonkarahisar Buluşması isimli uluslararası seminere Başkan Bozkurt’ta katıldı.

İlçemizin meşhur yemeği olan Keşkek yemeği de bu seminer esnasında ikram edilerek katılımcılara keşkek ile alakalı sunum yapıldı. Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Valimiz Mustafa Tutulmaz, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, YUCİTA Başkanı Prof.Dr.Yavuz Tekelioğlu, Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Hakan Kızıltepe, İGM Başkanı Salih Sel, iş adamları, çeşitli firma yetkilileri ve seminere katılan çok sayıda davetliye Başkan Bozkurt keşkek ikram etti.

Başkan Bozkurt, konuyla alakalı “Tüm değerlerimize sahip çıkmanın gayretindeyiz. Bu hususta özellikle keşkek yemeğimiz için coğrafi işaret alarak keşkeğimizin tamamen Şuhut’a has olduğunu tescillettirmiş olacağız” dedi.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Anisa Bilişim - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.