İÇME SUYU ARSENİK ARITMADA GELİNEN SON NOKTA

25 Mart 2013 Şuhut Belediyesi

Çeşmelerimizde kullanmakta olduğumuz şehir şebeke suyunda İnsani Amaçlı Tüketilen Sular Yönetmeliğine göre Arsenik miktarı olması gereken maksimum sınırın  üstünde olmasından dolayı Arsenik Arıtma Tesisi yapılması ihtiyacı doğmuştur.(Yönetmeliğe göre olması gereken normal üst sınır miktar 10 mikro gram , sularımızda tespit edilen miktar 14 mikro gramdır.)

 Şuhut Belediye Başkanlığı ile Devlet Su İşleri arasında 31.03.2010 tarihinde Arsenik Arıtma Tesisi yapımı için Protokol imzalanmış ve tesisin yapılacağı alan tahsis edilmiştir.
06.04.2010 tarihinde proje ihale edilmiş ve Nema Kimya Dış Ticaret Pazarlama Anonim Şirketi ihaleyi almıştır.09.07.2010 tarihinde müteahhit firmaya Belediyemiz tarafından yer tahsisi yapılmıştır.İlçemiz Şarlak Mevkii (halk arasında ayı yatağı,sığır yolu adı ile de bilinir) sınırları içinde yer alan 25 Ağustos Zafer Kent Ormanı Su Depoları yanında yer alan ,iş bitim tarihi 16.03.2011 olan tesisin yapım çalışmaları son hızla devam etmektedir.
İş bitiminde Müteahhit firma tarafından Devlet Su İşlerine verilecek geçici kabulun ardından tesis Belediye Başkanlığımıza devredilecektir.
         İçme Suyu Arsenik Arıtma Tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte ilçe halkımız daha sağlıklı bir şehir şebeke suyuna kavuşmuş olacaktır. Belediye Başkanımız Recep BOZKURT’ta söz vermiş olduğu 26 Projeden birinin daha gerçekleştirilmesinin memnunuyetini taşıdığını ifade etmektedir.
Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.