Whatsapp Destek
0272 718 20 01

BAŞKAN BOZKURT'UN 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN BOZKURT'UN 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
10/01/2024 Çarşamba

Toplumsal değerlere kişisel hak ve özgürlüklere saygılı, halkın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacı için fedakarca çalışan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.
İnsana ve topluma hizmet etmenin aşkıyla çalışan gazeteciler, kalemleriyle gerçeği arayan, toplumu bilgilendiren, demokrasimizin temel direğidir.
Doğru bilgiyi kamuoyuna ulaştırmak için çoğu zaman zor şartlarda görev yapan, haber alma özgürlüğünün güvencesi olarak, çeşitli konularda derinlemesine araştırmalar yaparak toplumu aydınlatan gazeteciler, adil ve tarafsız bir bakış açısıyla olayları yansıtmak, kamuoyunu bilgilendirmek ve düşünce özgürlüğünü savunmak adına kutsal bir misyonu yerine getirir.
Demokrasinin temel taşlarından biri olan haber alma özgürlüğüne katkı sağlayan, toplumun bilinçlenmesine ve güçlenmesine vesile olan, bu zorlu görevi yerine getiren tüm gazetecilere, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle, görevlerini büyük bir sorumlulukla yerine getiren tüm gazetecilerimize tekrar tebriklerimi iletiyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Toplumun aydınlanmasında ve demokrasinin güçlenmesinde gösterdiğiniz katkılar için tekrar teşekkür ederim.”