Onurumuz ve Gururumuz Gazilerimize Minnettarız.

19 Eylül 2021 Şuhut Belediyesi

Şuhut’ta Gaziler günü dolayısıyla resmi program düzenlendi.

Törene Şuhut Kaymakamı Lokman Düzgün,Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,Şuhut Jandarma Komutanı Üst.Hasan Yassıkaya  Şuhut Emniyet Amiri V.Onur Bayram,Şuhut Muharip Gaziler Derneği Başkanı Eftar Arslan,adli, idari ve askeri erkân, sivil toplum kuruluşları mensupları, şehit ve gazi dernekleri ile vatandaşlar katıldı.

Şuhut Kaymakamı Lokman Düzgün,Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve Muharip Gaziler Dernekleri tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.Açılış Konuşması Ve Gazi Konuşmasının Ardından Atatürk Parkında Biten Program,Şehitlik Ziyareti İle Devam Etti.Şehitliğe Ulaşan Tören Ekibi İlçe Müftülüğü Tarafından Okunan Kur’an-ı Kerim’in Ardından Yapılan Dua İle Şehitlik Ziyareti de Son Buldu.

Şuhut Belediyesi Düğün Salonunda Devam Eden Program Gaziler Onuruna Verilen Yemekle Son Buldu.

Tören sonrasında konuşan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt””Gazilerimiz, bu vatanın bütünlüğünün, ülkemizin bağımsızlığının teminatı olan kahramanlardır. Tarih boyunca kurduğumuz medeniyetlerin mimarı olmuş kişiliklerin gazi ünvanı taşıdığını hepimiz bilmekteyiz. Bu millet, savaş meydanlarında üstün kahramanlık ortaya koyan büyüklerine gazi ünvanını tevdi etmiştir. Gazilerimize hürmet ve saygı göstermek herkesin borcu ve aldığı emanetin gereğidir. Ebediyete intikal eden tüm gazilerimize Yüce Mevla’dan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı arz ediyor, sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum.Onurumuz ve gururumuz gazilerimize minnettarız”dedi.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.