Orman ve Su İşleri Bakanı Prof Dr Veysel Eroğlu Afyonkarahisar için 3 Proje Müjdesi Verdi

25 Mart 2013 Şuhut Belediyesi

Prof. Dr. Eroğlu, Afyonkarahisar’da önümüzdeki yıl 50 sulama ve gölet projesinin hayata geçirileceğini söyledi.

Geçen yıllarda söz verdikleri 61 müjdenin yüzde 95’ini gerçekleştirdiklerini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Afyonkarahisar’a ne söz vermişsek, hepsini tek tek yerine getiriyoruz. Biz son 8,5 yılda 99 tane dere ıslahı olmak üzere 305 milyon liralık yatırım yaptık.” dedi.

2012 yılını hamle yılı ilan ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, içme suyu, baraj ve yeraltı sulama konusunda yatırımların devam ettiğini belirtti.

“Bizim için Afyonkarahisar’ın ayrı bir yeri var. Her şeyin en güzeline layıktır” diyen Prof. Dr. Eroğlu bütün gayretleri sarf ediyoruz. Dışarıdan gelenler bu değişimi fark edebiliyor. Bostanlı Çiflik ve Sulaması projesi bin 110 dekar alanda hayata geçirilecek. 3 milyon bedeli olan projenin ihalesi kısa sürede yapılarak hayata geçirilecek.” diye konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da sulama yatırımlarını önemsediklerini, yapılan araştırmalara göre susuz bir arazinin sulanması durumunda 14 kata kadar verim alınabildiğini anlattı.

Bin günde bin gölet kapsamında Afyonkarahisar’a 50 adet gölet proje için düğmeye bastıklarını dile getiren Prof. Dr. Veysel Eroğlu, etütleri yapılan projelerin yapımına eylül ayında başlanacağını, önümüzdeki yılda yatırımların tamamlanacağını müjdeledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Zafer Bayramı dolayısıyla Afyonkarahisar’a müjdelediği İscehisar, Gebeceler ve Sinanpaşa, Kırka Bal Üretim Ormanlarının, Sandıklı Yunus Emre Mahallesi Taşkın Koruma Tesisi ile Bostanlı Çiftlik Göleti ve Sulamasının bütün Afyonkarahisarlılara hayırlı olmasını diledi.

( Kaynak : http://www.ormansu.gov.tr/ )

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.