Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan Sokak Hayvanları İçin 40.000 Su Kabı

25 Mart 2013 Şuhut Belediyesi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından, 81 ilde dağıtılmak üzere sokak hayvanları için oluşturulmuş 40.000 adet su kabı “Susuyorum ama konuşamıyorum” sloganıyla  dağıtılmaya başlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı taşra teşkilatı aracılığıyla dağıtımı yapılacak su kaplarının verildiği mahalle halkınca sahiplenilmesi ve gayesine uygun olarak sokak hayvanlarına hizmet edebilmesi sağlanarak, su ve yiyecek bulamadıkları için ölen sokak hayvanlarının önüne geçilebilecek ve onların da rahat yaşamaları için uygun ortam oluşturulmuş olacaktır.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof Dr. Veysel EROĞLU, sokak hayvanları için geliştirilen “Susuyorum ama konuşamıyorum” projesinin yanı sıra Bakanlığın hayvanları korumaya verdiği önemle alakalı şu açıklamaları yaptı:

“Bakanlık olarak, bütün canlıların hayat kaynağı hava, su ve toprağı korumak ve canlı yaşamın idame ettirilmesi için gerekli tedbirleri almakla mesulüz. Bütün hayvanlar türüne has hayat şartları içinde hayatlarını sürdürme hakkına sahiptirler. Bizlerin üzerine düşen vazifelerden biri de bütün canlıların yaşam hakkına destek vermek, onlar için sürdürülebilir bir çevre ve gelecek temin etmek için çalışmaktır. ” dedi.

İlçemizde , Zabıta Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmada sokak hayvanlarının olduğu bölgelere su ve yiyecek maddeleri ile birlikte kapların dağıtımı yapılmaktadır.Başlatılan Bu kampanya ya  Şuhutlu hayvanseverler, bu kampanyanın başlamasında emeği gecenlere teşekkür etti.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.