“SON 6 YILDA 300 MİLYON TL YATIRIM ALDIK”

17 Şubat 2016 Şuhut Belediyesi

“13 yılda yapılan yatırımlar daha ağır basar”

2015 yılında Şuhut Belediyesi tarafından yapılan yatırımlar ve gelecek dönem için planlanan projelerini Karahisar TV, Pamukkale TV ve ART TV tarafından ortaklaşa yayınlanan Siyaseten programında değerlendiren Başkan Recep Bozkurt; “90 yılda yapılanlarla 13 yılda yapılanları teraziye koysak AK Parti hükümetlerinin Şuhut’a yaptıkları ağır basar” dedi

 

Karahisar TV, Pamukkale TV ve ART TV tarafından ortaklaşa yayınlanan Siyaseten programında Moderatör Adem Erdağı ve Karahisar TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Emre’nin konuğu olan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, ilçede yapılan yatırımları anlattı.

“SON 6 YILDA 300 MİLYON TL YATIRIM ALDIK”

Kökeni Arapça’dan gelen şahitler, şehitler anlamına gelen Şuhut’a 2009 yılında Belediye Başkanı olarak seçilen ve 2014 seçimlerinde 2. Kez Belediye Başkanlığı görevine layık görüldüğünü belirten Recep Bozkurt; “Bize layık görülen bu görevi hakkıyla ve layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Şükürler olsun ki bu dönem içerisinde denilebilir ki ilçemize yıllardır yapılamayan yatırımlar bu dönemde ilçemize yapılmış oldu. İlçemize yapılan yatırımları tek tek saymaya kalksak bitiremeyeceğimiz kadar yatırım ilçemize yapıldı. 2009 yılından bugüne kadar toplamda 300 milyon TL civarında hükümetimizin, devletimizin ve belediyemizin gerçekleştirmiş olduğu yatırımlarımız var” dedi.

“SIKINTILI DÖNEMLERİ AŞTIK ARTIK TOPARLANAN BİR BELEDİYEYİZ”

2009 yılından itibaren Şuhut İlçesi’ne yapılan yaklaşık 300 milyon TL tutarındaki yatırım kalemlerinden bazılarını da paylaşan Belediye Başkanı Recep Bozkurt; “Devraldığımızda çok sıkıntıların olduğu bir belediyeydi. Bugün itibariyle derlenip toparlanan bir belediye halini aldık. Personel anlamında, bütçe anlamında sıkıntılarımız vardı ama çok şükür onları biz tamamen çözemesek bile belli bir seviyeye getirdik. Kısacası Şuhut Belediyesi’nde işler rayında ilerliyor. 2009’dan itibaren altyapı ile ilgili büyük sıkıntılarımız vardı, içme suyu, kanalizasyon ile ilgili büyük sıkıntılarımız vardı. Yaptığımız çalışmalar neticesinde bu problemleri ortadan kaldırdık çok büyük sıkıntımız kalmadı. İçme suyu kuyularımızı yeniden dizayn ettik, içme suyu şebekemize ait 50 km’yi yeniledik” diye konuştu.

“TEMİZ İLÇE KATEGORİSİNDE ÇEVRE BERATI ALMIŞ BİR İLÇEYİZ”

2010 yılında hizmete açılan Canlı Hayvan Pazarı, yine Şuhut Çevre Hizmetleri Birliği’ni vasıtası ile yürütülen Atık Su Arıtma Tesisi ile Şuhut Merkez ve çevresinde bulunan 10 köyün kanalizasyon atıklarının temizlenip arıtılarak Gali Çayı’na reenjekte edilmesini sağlayan bir tesisimizdir. Bu tesisimiz ile çevre hizmetleri konusunda da en önemli çalışmalardan bir tanesini yaptığımızı düşünüyoruz. 2012 yılında en temiz ilçe kategorisinde Çevre Berat ödülümüz var. Katı atık ve çöp toplama çalışmaları ile ilgili olarak da çok ciddi çalışmalarımız oldu. Bizim için en önemli çalışmalardan bir tanesi de Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun da ismiyle müsemma olan iş merkezimizdi. Geçtiğimiz yıl içerisinde de iş merkezimizi hizmete açarak ilçemizde 17 bin metrekare alanda modern bir mekanda her biri 180 metrekare olan 28 işyeri, 25 adet büro, kadınlar lokali, gençlik merkezi, sinema salonları, çok amaçlı salonlar ve otelin olduğu iş merkezimiz tam faal olarak çalışıyor. Güzel bir yatırım oldu ve inşallah ilçemizin ticaretine, ekonomisine, istikbaline de çok büyük katkılar sağlayacak bir proje olacak” dedi.

“YAŞANABİLİR İLÇELERDEN BİRİDİR ŞUHUT”

Şuhut’un en yaşanabilir ilçelerden bir tanesi olarak nitelendirilebileceğini ifade eden Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, eğitim yönüyle, sağlık yönüyle, altyapı yönüyle, havasıyla, suyuyla, merkeze yakınlığıyla ve ulaşım anlamında merkeze en yakın ilçelerden bir tanesiyiz. En önemli dezavantajımız ise ilçenin şehir merkezine yakın olması sebebiyle alışveriş için vatandaşlarımız il merkezindeki alışveriş merkezlerini tercih ettiği için ilçe esnafımız bu anlamda sıkıntı yaşıyor ve ilçedeki para merkeze akıyor. Bu sıkıntı Şuhut İlçesinin en büyük sıkıntısı olarak öne çıkıyor” ifadelerini kullandı.

“2002’DEN BU YANA YAPILAN YATIRIMLAR 90 YILDA YAPILANDAN FAZLA”

AK Parti hükümetleri döneminde Şuhut’a yapılan yatırımların geçmiş yıllarda yapılan yatırımlarla kıyaslandığında farkının net olarak ortaya çıktığını belirten Başkan Bozkurt; “Geçmiş 90 yılda iktidarların Şuhut’a yaptığı yatırımları terazinin bir kefesine koysanız, diğer kefesine ise AK Parti Hükümetlerinin yatırımlarını koysanız AK Parti hükümetlerinin yatırımları daha ağır basar. Bu sözümüzü dost, düşman kime sorsanız aksi bir iddiada bulunmayacaktır. 2002 yılından bu yana ilçemizde eğitim, sağlık, sosyal güvenlik, alt yapısıyla, üst yapısıyla, sanayisiyle, ekonomisiyle, tarımıyla hayvancılığıyla bütün alanlarda çok büyük yatırımlar yapıldı. Geçtiğimiz yıl arıtma tesisleri, barajlar, göletler, yer altı sulama sistemleri gibi yatırımların yapıldığı Şuhut için harcanan toplam yatırım bedeli 130 milyon TL’dir. Bu yatırım sadece bir bakanlığın yatırımıdır. Nüfusu 40 bine yakın bir ilçeye yapılan yatırım 130 milyon TL ise daha büyük yerlerde daha büyük yatırımları almıştır” dedi.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.