Şuhut Belediye Meclisinden Bahar Kalkanı Harekatına Tam Destek!

03 Mart 2020 Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediye Meclisi mart ayı olağan toplantısını Şuhut Belediyesi meclis toplantı salonunda Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Başkanlığında gerçekleştirdi.Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye,İdlip kırsalında yürüttüğü Bahar Kalkanı Harekatına OY BİRLİĞİ ile destek kararı alındı.Alınan Kararın ardından konuşma yapan Başkan Bozkurt ”Belediye Meclisi, İdlib’te şehit olan askerlerin kanını yerde bırakmamak ve ülke güvenliğini sağlamak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan Bahar Kalkanı Harekâtı’nın sonuna kadar yanında olduğunu söyledi.
Başkan Recep BOZKURT; “27 Şubat’ta İdlib’de rejim unsurları tarafından düzenlenen hain saldırılarda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Türk Milleti olarak tarihin çok önemli günlerinden geçiyoruz. 100 yıl önce olduğu gibi bugün de ülkemizi kuşatma peşinde olanlara karşı topyekûn bir mücadele veriyoruz. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmamak, hudutlarımızın, birliklerimizin ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bölgede yaşanan insanlık dramını sona erdirerek göçü önlemek için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Bahar Kalkanı Harekâtı’nı sonuna kadar destekliyoruz. Kahramanca mücadele eden ordumuzun, istihbaratımızın, operasyonda görevli tüm komutan ve yetkililerin yanındayız. Millet olarak gönlümüz, aklımız ve dualarımız Mehmetçiklerimizle beraberdir. Rabbim Türk ordusunu muzaffer kılsın” dedi.
“Birlik ve beraberlik içerisinde başarıya ulaşacağız”
“Bahar Kalkanı Harekâtı’nda başarılı olmamız ülkemiz, bölge ve dünya barışı için çok önemlidir. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi “Bugün Kamışlı’da, Resulayn’da, Cerablus’ta, Münbiç’te, El Bab’da, İdlib’de vermediğimiz savaşı, Allah göstermesin, yarın Şırnak’ta, Mardin’de, Şanlıurfa’da, Gaziantep’te, Hatay’da vermek zorunda kalırız. Senaryonun asıl hedefi Suriye değil, Türkiye’dir.” Daha önceki harekâtlarda olduğu gibi Bahar Kalkanı Harekâtı’nda da devlet-millet bütünleşmesiyle, birlik ve beraberlik içinde başarıya ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. Bu süreçte, ülkemizin menfaatlerini, sınırlarımızı ve geleceğimizi korumak için azim ve kararlılıkla görevlerini ifa eden kahraman ordumuzla gurur duyuyoruz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Rabbim vatanımıza göz dikenlere, vatanımızı parçalamak isteyenlere, bayrağımızı indirmek ve ezanımızı susturmak isteyenlere fırsat vermesin. Kanlarıyla bu toprakları bize Vatan kılan, Türk’ün şanlı bayrağı için tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı askerlerimize Rabbimden tez zamanda şifalar diliyorum. Tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum.” dedi.
Belediye Meclis Üyelerinin tamamı Bahar Kalkanı Harekâtı’nı destekliyoruz. Kahramanca mücadele eden ordumuzun sonuna kadar yanındayız. Diyerek, şanlı Türk Bayrağı ile çekinilen destek fotoğrafı ile son buldu.

 

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Anisa Bilişim - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.