Şuhut Değişiyor Gelişiyor

25 Mart 2013 Şuhut Belediyesi

Şuhut İlçesinde çalışmalar aralıksız sürerken Projelerin biri bitip diğeri başlıyor. İlçede taşkın korumadan, içme suyuna birçok sorun anında masaya yatırılıp çözüme kavuşuyor.
Şuhut Belediyesi her gün yeniliklerine bir yenisini daha ekleyerek devam ediyor. Son olarak yapılan sinyalizasyon çalışmaları ilçede güvenliği artırırken; İnşaatı tamamlanan ve eğitim öğretim yapılan Limak Kız Meslek Lisesi ve Uygulamalı Anaokulu yolu kaldırımlarına, öğrencilerin daha rahat ulaşımı için ve girmiş olduğumuz kış ayı ile birlikte beraberinde çamur ve yağmur suları ulaşımı zorlaştırıyor. Bunun için Şuhut Belediyesi tarafından yapımı hızla tamamlanan okul yolu kilit parke ile döşeniyor. Diğer yandan ilçenin en işlek yolu olan Şuhut/Antalya çevre yolu üzerine sinyalizasyon çalışması yapılıyor. Böylece kavşakta herhangi bir aksama yapılmadan ulaşım rahatlıkla sağlanacak. Şuhut’un artık hak ettiği seviyeyi yakalayacağı vurgulandı.

KÖPRÜLER DEKORDAN GEÇİYOR

İlçede yapılan bir diğer önemli çalışma gali çayı ve taşkın koruma projesi ile yeni yapılan köprüler. Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatıyla Şuhut’un giriş kısmında bulunan köprüde de dekor çalışması yapılıyor. Yapılan Gali çayı projesi ise tamamlanmak üzere. İlçeye yeni yapılan 2 köprü çalışması daha bitiyor. Sel sularına dayanamayarak yıkılan sanayi köprüsü hizmete girdi. Birisi ulaşım açısından kolaylık sağlayacak küçük sanayi ile kum ocakları civarında diğeri ise kurtuluş mahallesi, cumhuriyet parkı yanında yer alıyor.

ÇALIŞMALARA ARA VERMEK YOK

İlçede yaşanan diğer bir önemli gelişme ise içme suyu. Bazı ilçelerde metrelerce kazılıp su bulunamazken Şuhut’ta durum tam tersi. Su olanakları bakımından zengin olan ilçede geçen gün açılan yeni içme suyu ilçede büyük sevinç uyandırırken dün yaşanan bir gelişmede yetkililerin yüzünü güldürdü. Kazı yapılan bir alanda su çıkması yetkilileri harekete geçirdi. Suyun miktarı yapılan test ve incelemelerden sonra ortaya çıkacak. Şuhut artık memba kalitesinde su içecek. Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt; çalışmalarına hiç ara vermeden devam ettiğini, Şuhut’un artık hak ettiği seviyeye ulaşması için gece gündüz demeden çalıştığını belitti. Yapılan projelerle ilçenin bir şantiyeye döndüğünü görmek mümkün.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.