TUTUM,YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI

16 Aralık 2013 Şuhut Belediyesi

Her yıl 12-18 Aralık tarihlerini içine alan haftanın, “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” olarak kutlandığını söyleyen Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt mesajında ;

“Gelirini tutumlu olarak harcamak, gelirinden tasarruf yapmak, ulusal kaynakların işletilmesi, yerli fabrikalar kurulması, yabancı ürünleri kullanmayarak, gereksiz malları ithal etmeyerek paramızın dış ülkelere gitmesini önlemek, temel tüketim maddelerini yerli kaynaklardan karşılamak, ekonomimizi geliştirmek bu haftanın en önemli amacıdır” dedi.

Cumhuriyet döneminde temelleri atılan kendi kendine yeter bir toplum olmadaki ilk adımın bugün de devam ettiğine vurgu yapan Başkan Bozkurt, tutum ve yatırım alışkanlığının küçük yaşlarda kazanıldığının altını çizerek; “Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Küçükken boşa akan su musluğu, gereksiz yanan lambayı kapatan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Okul çağlarında zamanı iyi değerlendirme alışkanlığı kazanan insan bu huyundan vazgeçmez. O nedenle çocukları küçük yaşlarda tutumlu olmaya özendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı en içten dileklerimle kutlarım.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.