‘YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN,YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL’

09 Aralık 2013 Şuhut Belediyesi

     Hz.Mevlana’nın 740.Vuslat yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt birlik ve beraberlik mesajı verdi.

“Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol “ düsturuyla insanlığı dürüstlüğe doğruluğa çağıran Hz Mevlana sevgi ve dürüstlük hayat felsefesi ile bütün dünyayı ışığıyla aydınlatmaya devam ederek insanlığın özü olan sevgiyi daha yüzyıllar boyunca yaymaya devam edeceği görünmektedir.

“İnsan, büyük bir şeydir ve içinde her şey yazılıdır. Fakat karanlıklar ve perdeler bırakmaz ki insan içindeki o ilmi okuyabilsin. Bu perdeler ve karanlıklar; bu dünyadaki türlü türlü meşguliyetler, insanın dünya işlerinde aldığı çeşitli tedbirler ve gönlün sonsuz arzularıdır.” diyen gönüller sultanı Hz Mevlana “ İnsan yaratılmışların en şereflisidir ” düsturunu bize hatırlatmaktadır. Hz Mevlana ve onun gibi zatları daha iyi idrak edip, örnek almaya, Olduğumuz gibi görünüp, Göründüğümüz gibi olmak, Ne arıyorsak kendinde aramak, bizleri çok daha iyi, yararlı ve faydalı insanlar haline getireceğini vurgulayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt; 13. yüzyıldan günümüze mesajlar vererek aklımızı bilgiyle donatan, kalplerimizi umutla yeşerten, gönüllerimizi sevgiyle fetheden Hz. Mevlana’nın 740. Vuslat yıldönümünün; millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşliğe, dünya barışının tesisine vesile olmasını temenni ederim” dedi.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.