Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz!

02 Ekim 2019 Şuhut Belediyesi

İçişleri Bakanlığı, 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesinin ardından yeni bir adım daha attı.Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz Sloganıyla Tüm Kamu Kurum ve Kuruluş Yetkilileri Yaya Geçitlerine Davet Edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da hazır bulunacağı nöbette, bakan yardımcıları, valiler, il ve ilçe emniyet müdürleri, jandarma komutanları, kaymakamlar,belediye başkanları okul müdürleri ve okul geçidi görevlilerinin yer alacağı aktarıldı.

Bu Kapsamda İlçemizde bulunan yaya geçitlerinde de yaya güvenliğinin nöbetçileri görev başındaydı.Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya,Şuhut Emniyet Müdürü Ayhan Alaçam ve ilçe protokolünün katıldığı etkinlikte sürücüler tek tek durdurularak yaya güvenliği hakkında bilgilendirildi.Şuhut Halk Eğitim Merkezi önünde başlayan etkinlik Şuhut Ulu Camii,Şuhut Zaferyolu iöo ve Şuhut Fatih iöo ile devam etti.

Etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Bozkurt”Ülkemizde varlığı bilindiği halde çoğu zaman uygulanmayan yaya geçidi kuralları birçok kazaları beraberinde getiriyordu. Son zamanlarda yaya geçidi konularında yapılan çalışmalarla birlikte sürücülerimizce bu kuralların önemi anlaşıldı. Bizlerde bakanlığımızca başlatılan projeyi ilçemizdeki yaya geçitlerinde hayata geçirerek, yaya geçitlerinde önceliğin yayaların olduğunu bir kez daha anlatmış, böylece sürücülerin, yaya ve okul geçidine yaklaşırken güvenle yavaşlayabilmesi ve durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarılması sağlamış olduk” dedi.

 

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.