12.Zaferyolu Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı

26 Ağustos 2016 Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi, Afyonkarahisar Valiliği, Afyon Kocatepe Üniversitesi işbirliği ile her sene düzenlenen 25 Ağustos Zaferyolu Kültür ve Sanat Etkinlikleri programının bu sene 12. düzenlendi. Büyük Taarruzun 94. yıldönümünde Atalarımızın izinden Şuhut’tan Kocatepe’ye yürüyen yüzlerce vatandaş, yürüyüşe başlamadan önce, Belediye Stadyumunda düzenlenen etkinliklere katıldı.  Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr.Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Kayıkçı protokol üyelerinin ve davetlilerin katılımı ile Büyük Taarruz Karargahı(Atatürk Evi)’ndan başlayan ve mehter takımı eşliğinde ilçe stadyumuna geçişle süren etkinlikler, Stadta Askeri Bando, Afyonkarahisar Mehteran Takımı ve Sanatçı Uğur Işılak’ın konseri ile devam etti. Şuhut’tan Çakırözü köyüne intikalle devam eden etkinlikler buradaki programın sonrasında protokol üyelerinin yürüyüş yapacak vatandaşları uğurlamaya başlamasıyla birlikte binlerce vatandaşlar 94 yıl önce olduğu gibi atalarımızın izinden Kocatepe’ye temsili yürüyüş gerçekleştirdi.

UĞUR IŞILAK KONSERİ BEĞENİ TOPLADI

12.Zaferyolu Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Belediyemiz tarafından finanse edilen Uğur Işılak konserine vatandaşların ilgisi yoğun oldu, Sanatçı Uğur Işılak ilçemizde düzenlenen konser ve etkinliklerin hayata geçmesinde büyük emeği olan Belediye Başkanımız Recep Bozkurt’a teşekkür ederek, başarılı çalışmalar diledi. Birbirinden güzel türküleri seslendiren Uğur Işılak, vatandaşlara coşku dolu anlar yaşattı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için seslendirdiği ve milyonların diline dolanan Recep Tayyip Erdoğan (Dombra) şarkısını da seslendiren Uğur Işılak’a protokol üyeleri ve vatandaşlarla eşlik ederek, Şuhut’tan Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek sloganları attılar.  Konsere katılan vatandaşların memnun ayrıldıkları gözlenirken, bir çok vatandaş ilçemizde Uğur Işılak’ı ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını bu nedenle Belediye Başkanımız Recep Bozkurt’a teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

‘1 DOLARA KENDİLERİNİ SATMIŞ HAİNLER’
Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr.Veysel Eroğlu, ilçe stadyumunda yaptığı konuşmada şu cümlelere yer verdi; “15 Temmuz’da da kendisini ‘1 dolara’ satmış bazı hainler Türkiye’yi parçalamak ve Suriye’ye çevirmek için darbe girişiminde bulundu. FETÖ’nün askeri birlikleri, özel harekat ve meclisi bombaladı. Kahraman milletimize helikopter ve tanklardan ateş edildi. Ama bu kanlı ve zalim darbe girişimi kahraman milletimizin Cumhurbaşkanımızın, bakanlar kurulumuzun ve siyasi partilerimizin dik duruşu ile püskürtüldü. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Vatan onlara minnettardır. Özellikle bütün İstiklal Harbi şehitlerimizi aziz Atatürk ile silah arkadaşlarını minnet ve şükranla selamlıyorum.”
14 KiLOMETRE YÜRÜDÜLER
Bakan Eroğlu, daha sonra yürüyüşçüleri uğurladı. Saat 01.30’da başlayan yürüyüşte, Atatürk ve silah arkadaşlarının 94 yıl önce kullandığı aynı güzergah kullanıldı. Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen katılımcılar 14 kilometrelik yolu tamamlayarak Kocatepe’ye ulaştı. Kocatepe’ye yaklaşık 3 saatte ulaşan yürüyüşçülere, burada 94 yıl öncenin savaş mönüsünde yer alan çorba ve hoşaf dağıtıldı. Denizli 11’inci Komando Tugayı’ndan 2’si rütbeli 10 askerin Eray Seyyar Sahra Mutfak Ünitesi’nde hazırladığı 5 bin litre çorba ve 5 bin litre hoşaf, Zafer Yürüyüşü katılımcılarına ikram edildi. Hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü zirve yakınlarında vatandaşlar çorbaya büyük ilgi gösterdi. Vatandaşlar Atatürk’ün ünlü Kocatepe heykeli önünde fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.

 


Fotoğrafların Tamamına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.