25 Ağustos Zafer Haftası Etkinlikleri Büyük Bir Coşkuyla Şuhut’ta Kutlandı.

26 Ağustos 2019 Şuhut Belediyesi

Büyük Taarruz’un 97. yıl dönümü kutlamaları Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesindeki Atatürk Evi’nin önündeki törenle başladı.Törene Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ve Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra TBMM Divan Katibi Üyesi ve CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Garnizon ve İkmal Komutanı Özdemir Şan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek,Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya, ilçe ve belde belediye başkanları, askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Evinden Başlayan Kutlamalar Şuhut Belediyesi Stadyumuna Kadar Mehteran Eşliğinde Kortej Yürüyüşü İle Devam Etti.Stadyumda devam eden etkinlikte askeri bando konser verdi. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) halk oyunları ekibi gösteri sundu.

Törende daha sonra sanatçı Uğur Işılak konser verdi.Konserden Sonra Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Sanatçı Uğur Işılak’a Çiçek Taktim Etti.

Saat 01.30’da başlayan yürüyüşte, Atatürk ve silah arkadaşlarının 94 yıl önce kullandığı aynı güzergah kullanıldı. Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen katılımcılar 14 kilometrelik yolu tamamlayarak Kocatepe’ye ulaştı. Kocatepe’ye yaklaşık 3 saatte ulaşan yürüyüşçülere, Hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü zirve yakınlarında vatandaşlar tekbirlerle zirveye tırmandılar. Vatandaşlar Atatürk’ün ünlü Kocatepe heykeli önünde fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.

Etkinlikte Konuşan Başkan Bozkurt”Bu Kutlu Yürüyüşe Uzak Yakın Demeden Katılan Herkese Teşekkür Ediyorum,Şehitler Diyari,Şahitler Diyarı Şuhut’umuza Hoşgeldiniz.Zaferin Temellerinin Atıldığı, Zafer Meşalesinin Yakıldığı Topraklarda Sizleri Ağırlamak Bizlere Şeref Veriyor.Zaferimiz Kutlu Olsun”dedi.

Program Kocatepede Son Buldu.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.