75 Yataklı Şuhut Devlet Hastanesi Eylül’de Hizmete Girecek

25 Mart 2013 Şuhut Belediyesi

Şuhut’a yapılmakta olan 75 yataklı Devlet Hastanesi daha önce yüklenici firmanın kendisinden kaynaklanan sebeplerle yarım bıraktığı inşaatın ihalesi yenilenerek 6 Şubat 2012 ‘de yer teslimi yapıldı.

Şuhut Kaymakamı Sayın Eyüp ÇALIŞIR’ın yaptığı açıklamada :”Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ihalesi yapılan ve 6 şubat 2012’de yer teslimi gerçekleştirilen  İlçemiz 75 yataklı Devlet Hastanesi’nin yapımını Ankara merkezli bir firma üstlendi. İhale şartnamesine göre yapımına başlanan hastanemizin teslim tarihi 2 Eylül 2012 olarak belirlendiğini” ifade etti.

Ayrıca “Şuhut Devlet Hastanesinin eksik olan bazı branşlarına Uzman Doktor ataması gerçekleştirildi. Öncelikle kadrosu kapalı olan Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı kadrosu açıldı. Arkasından 16 Şubat 2012 tarihinde gerçekleştirilen Devlet Hizmet Yükümlülüğü ve mazeretkur’asında İlçemiz Devlet Hastanesine 1 Kulak Burun Boğaz Uzmanı, 1 Kadın Doğum Uzmanı ve 1 Dahiliye Uzmanı atandı. Şubat sonuna doğru göreve başlaması beklenen Uzman doktorların İlçemize atanmasıyla halkımızın yerinde hizmet almasının sağlanacağını” ifade etti.

Kaymakam Sayın Eyüp ÇALIŞIR:”Yeni atanan Doktorlarımız ile birlikte Şuhut Devlet Hastanesi KBB Uzmanı, Kadın Doğum Uzmanı, Dahiliye Uzmanı, Çocuk Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Üroloji Uzmanı, Anastezi Uzmanı, 2 Diş Doktoru ve 4 Pratisyen Doktor ile hizmet kalitesini arttıracağını” ifade ederek şunları söyledi:”Yarım kalan Hastanemizin çok hızlı bir şekilde tekrar ihale edilmesinde, Hastanemizin kapalı olan Kulak Burun Boğaz Uzman kadrosunun açılmasında ve münhal bulunan doktor kadrolarına atamanın gerçekleştirilmesinde ki yakın ilgi ve takiplerinden dolayı Orman ve Su İşleri Bakanımız SayınProf.Dr. Veysel EROĞLU’nateşekkür eden Sayın ÇALIŞIR, Kaymakamlık olarak bundan sonraki süreçte hastane ile ilgili çalışmaları yakından takip edeceklerini” ifade etti.

 

(KAYNAK : http://suhut.gov.tr/ )

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.