Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek İlçemizi Ziyaret Etti

Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek beraberinde İl Emniyet Müdürü Ali Temiz ve İl Jandarma Komutanı Yılmaz Kırgel ile bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere ilçemize geldi. Vali Çiçek’in ilk durağı Şuhut Kaymakamlığı oldu. Hükümet Konağı önünde yapılan karşılamaya, İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün, Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve İlçe protokolü hazır bulundu. Kaymakamlık Makamında Kaymakam […]

Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek beraberinde İl Emniyet Müdürü Ali Temiz ve İl Jandarma Komutanı Yılmaz Kırgel ile bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere ilçemize geldi.

Vali Çiçek’in ilk durağı Şuhut Kaymakamlığı oldu. Hükümet Konağı önünde yapılan karşılamaya, İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün, Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve İlçe protokolü hazır bulundu. Kaymakamlık Makamında Kaymakam Düzgün’den İlçemizde yapılan iş ve işlemler için bilgi alan Vali çiçek daha sonra Şuhut Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Şuhutlu Şehit ve Gaziler Hatıra Merkezi” ni ziyaret etti. Türkiye’de ilk olan Hatıra Merkezini en ince detaylarına kadar inceleyen Vali Çiçek, Belediye Başkanı Recep Bozkurt’a ve emeği geçenlere bu örnek projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür etti. Vali Gökmen çiçek incelemelerine İlçemize yeni kazandırılan Şuhut Gençlik Merkezi,  Şuhut Kadın Kültür Evi, Şuhut Keşkek Evi, Şuhut Kadın Kooperatifi Üretim Atölyesi ve yapımı devam eden İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet binasını inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Ziyaretler esnasında Şuhut Hisar Spor Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Zeybek Vali Çiçek ve beraberindeki heyete Şuhut Hisar Spor forması hediye ederek sportif çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Vali Gökmen Çiçek’in son durağı ise İlçemize bağlı Senir Köyü sınırları içerisinde bulunan ve Turizme kazandırılacak olan Bininler kayalıkları oldu. Yaptığı açıklamada Vali Çiçek şunları söyledi; Gizemli Şehir Afyonkarahisar diyoruz ya.. işte yine Afyonkarahisar’ımızın gizemli bir noktasında buluştuk. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz hep beraber Şuhut İlçesine Bağlı Senir Köyü sınırları içerisinde bulunan Bininler tepesindeyiz. Burada özellikle Friglerden kalma, isminden de anlaşılacağı gibi mağaralar, yerleşim yeri, özellikle mezarlar ve muhteşem bir doğa var. Uzun zamandır burası ile alakalı düşüncelerimiz vardı fakat bugün buraya gelmek nasip oldu. İnşallah Valiliğimiz, Kaymakamlığımız, Belediyemiz, İlçedeki arkadaşlar, İl Genel Meclis Üyelerimiz el ele vererek çok yakın zamanda Afyonkarahisar’lıların daha çok gelmeleri sağlayacak tesislerle buluşturacağız. Çalışmalara yarından itibaren inşallah başlıyoruz.  Burası herkesin görmesi gereken nokta haline gelecek inşallah. Heyecanlıyız.. yine gizemli şehrin farklı bir noktasındaki gizemini hep birlikte çözeceğiz inşallah dedi.

Belediye Başkanımız Recep Bozkurt konu ile alakalı yaptığı açıklamada; “İlçemiz Senir Köyü sınırları içerisinde bulunan Bininler kaya evlerinin bilinen kişiler tarafından ziyaret edildiğini, ama yapılacak çalışmadan sonra bölgeye çekilmesi planlanan yerli ve yabancı turistler sayesinde ilçe ekonomisine katkı sağlayacak ve Sayın valimizin de söylediği gibi Gizemli Şehir Afyonkarahisar’ımızın bir gizemli noktası daha hak ettiği noktaya getirilerek Frig’ler dönemine ait tarihin canlanması sağlanacaktır. Valiliğimiz, Kaymakamlığımız, Belediyemizin, İl Genel Meclis üyelerimizin ve Özel İdaremizin katkı ve destekleri ile Bininler Kaya evleri en kısa zamanda turizme açılacaktır. Sayın valimize ve beraberindeki heyete ilçemizi ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

 

BAŞVURU REHBERİ

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.