“Akıllı Belediyecilik İçin Önemli Yatırımlar Yaptık”

14 Eylül 2018 Şuhut Belediyesi

Her alanda değişim ve dönüşüme tanık olan İlçemiz Belediye Başkanımız Recep Bozkurt, ile Belediye bünyesinde de önemli teknolojik dönüşüm gerçekleştirdi.

“Akıllı Belediyecilik İçin Önemli Yatırımlar Yaptık”

Teknoloji ile vatandaşların ve işleyişin hızlanacağına inanan Başkan Bozkurt, bu inanç ile teknolojiyi azami derecede en verimli şekilde kullanılması talimatı verdi. 2017 yılında başlayan teknolojik yatırımlar günümüzde Belediyemizin her yönüyle interaktif bir belediyecilik anlayışı ile vatandaşlarımıza hizmet sunmasını sağladı. Başkan Bozkurt, teknolojinin insan hayatını kolaylaştırdığını ve bu nedenle belediye olarak teknolojiyi en verimli ve doğru şekilde kullanmak amacıyla büyük bir çalışma gerçekleştirildiğini söyleyerek, Akıllı Belediyecilik sistemine geçiş için büyük yatırımlar yapıldığını kaydetti.

“Bilişim Altyapımıza Dev Yatırım Yaptık”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Bozkurt, “Belediyemiz göreve geldiğimiz günden itibaren 2000li yılların belki daha eski yılların teknolojisini kullanmakla birlikte, ağ altyapısı olmayan, siber saldırılara karşı önlemsiz, güvenliksiz bir şekildeydi. Günümüz ihtyaçlarına cevap vermeyen teknolojinin değiştirilmesi için önemli bir insiyatif alarak bu konuya kökten bir çözüm getirmek için Bilgi İşlem Servisimize talimatı verdik. ve belediyemiz tarihinde görülmemiş bir şekilde teknolojik dönüşümü gerçekleştirdik. Artık belediyemiz her işlemin interaktif bir ortamda yapıldığı belediye yönetim sistemi, kendi ağ altyapısı, siber saldırılara ve diğer güvenlik sorunlarına karşı önlemini almış bir kurum olarak halkımıza hizmet vermeye başladı. Belediyemiz hizmet binası ve dış birimlerimizde bulunan tüm bilgisayar ve yan donanımları yeniledik. Belediyemize son derece modern, yaklaşık 50 binlik nüfusa hizmet verebilecek kapasitede sunucu merkezi ve yönetim merkezi kazandırdık” dedi. Başkan Bozkurt, bu yatırımlar esnasında donanım ve diğer ürünlerde tercihlerinin yerli ve milli markalar olduğunun altını çizerek, günümüzle karşılaştırıldığında yaklaşık 1 milyon liralık bir yatırımla teknolojik dönüşümünü tamamlamış bir belediye olarak günümüzde hizmet verildiğini kaydetti. Yapılan yatırımlar kapsamında İnternet Belediyeciliği hizmeti, Elektronik Belge Yönetim Sistemi, Belediye Yönetim Sistemi, Ağ Yönetim Merkezi, Veri Merkezi gibi sistem ve merkezlerin belediyeye kazandırıldığını söyleyen Başkan Bozkurt, “Günümüzde tüm vatandaşlarımız evlerinden, işyerlerinden tek bir tuşla belediyemizin tüm hizmetlerine ulaşabildiği gibi, ödemelerini de yapabiliyor” dedi. Bu yatırımlar sayesinde bir çok dış birimde bulunan bağımsız ve ekstra masraf oluşturan internet aboneliklerinin iptal edilerek tek noktadan internet dağıtımı yapılmaya başlandığını ifade eden Başkan Bozkurt, “Şuanda 3 dış birimimiz ana binamızdan internet bağlantısı alıyor, diğer birimlerimiz içinde bu çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Bu yatırımlar sayesinde önemli tasarruflar elde edildiğini kaydeden Başkan Bozkurt, “Bilişim altyapımıza dev yatırım yaptık” dedi.

“Vatandaşlarımızın Can ve Mal Güvenliği İçin Önemli Çalışmalar Yaptık”

Teknolojik dönüşümün yanı sıra, Belediye dış birimlerinde güvenlik problemi olan bölgelerin güvenlik kamerası sistemleriyle 7/24 takip edildiğini belirten Başkan Bozkurt, “Vatandaşlarımızın mal ve can güvenliklerini korumak, belediye yatırımlarımızın korunması maksadıyla, Canlı Hayvan Pazarı, Şehit İbrahım Imış Parkı, Cumhuriyet Parkı, Su Depoları, Atık su Arıtma Tesisi, İçme Suyu Arıtma Tesisi, Belediye Akaryakıt İstasyonu, Otobüs Yazıhanesi ve bir çok tesis ve parkta kamera sistemi ile takip ve koruma yapıyoruz” dedi. Başkan Bozkurt, Bu görüntülerin birçoğunun kablosuz anten sistemleri ile belediye hizmet binasından takip edildiğini de sözlerine ekledi. Görüntülerin uzun süre muhafaza edilerek, gerektiğinde ilgili güvenlik birimleri ile paylaşılabildiğini söyleyen Başkan Bozkurt, “Tüm bu yatırımlarımızı gerçekleştirirken tek kuruş kurulum masrafı ödemedik, malzemeleri alıp tüm kurulum, montaj ve bakımlarını kendi bünyemizde gerçekleştirdik” dedi.

Telefon Giderlerinde %80 Tasarruf Sağlandı

Belediye bünyesinde gerçekleştirilen Teknoloji atılımının bunlarla sınırlı olmadığını sözlerine ekleyen Başkan Bozkurt, “Belediyemiz açısında ciddi bir külfet oluşturan sabit telefonlarla alakalı da önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Aylık yaklaşık 2000 liralık telefon faturamız vardı. Buna çözüm olarak yine kendi bünyemiz ip santral sistemine geçerek, bu giderimizi %80 oranında düşürmeyi başardık. Bunun yanı sıra belediyemize telefonla ulaşan vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak maksadıyla yaklaşık 3 aylık bir test süresini de geçen sistemi devreye aldık” dedi. Başkan Bozkurt, yeni sistemle vatandaşın karşılama mesajı ile karşılanıp, istediği birime daha hızlı ulaşması sağlandı. Bu yatırımımız şuanda kendisini hem amorti etti, hemde vatandaşlarımız açısından büyük bir kolaylık sağlandı” dedi.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.