BAKAN EROĞLU’NUN TEŞRİFLERİ İLE TEMELLER ATILDI

24 Mart 2013 Şuhut Belediyesi

İlçemize bağlı Çakırözü 25 Ağustos Göleti ve Sulaması, Aydın Mahmut Göleti ve Sulaması, 300 Yataklı Kredi Yurtlar Kurumu binası, 21 Derslikli Endüstri Meslek Lisesi ve 6 Derslikli Dadak Köyü İlkokulu temelleri Hemşerimiz Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel  Eroğlu tarafından atıldı.

     İlçemiz Hükümet Meydanında düzenlenen temel atma programına Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Milletvekili Halil Ürün, DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı, Orman Genel Müdürü İbrahim Çiftçi, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ,İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ile birlikte çok sayıda Şuhut’lu Hemşerimiz katıldı.
     Temel atma programında Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt söz alarak temel atma programına katılan Orman Ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr.Sayın Veysel Eroğlu ve katılan herkese teşekkür ederek İlçemizde bugüne kadar yapılan yatırımları hatırlattı.Bakanımız Prof.Dr Veysel Eroğlu tarafından sayısız yatırımlara kavuşturulan ilçemizin Bakanımıza minnettar olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Recep Bozkurt temelleri atılan tesislerin İlçemize hayırlı olmasını diledi.
     Temel atma programında en son konuşmacı olarak söz alan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr.Veysel Eroğlu;‘Şuhut’umuza, Afyonkarahisar’ımıza ve ülkemize hizmet etmekten gurur duyuyorum. Afyonkarahisar’a gelirken Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamı ile geldim. Son 10 yılda Türkiye’de artık çok güzel hizmetler gerçekleştirildi. Türkiye artık büyüyor, dünyada yerimiz hatırı sayılır seviyelerde.IMF’den borç alır seviyesinden, IMF’ye borç verir seviyeye geldik. Türkiye’yi Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. Yılında Dünya’daki 10 en büyük ekonomi arasına yükseltmek için hep birlikte hedefe kitlendik. Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak Türkiye’ye ciddi oranda yatırım yaptık. İstanbul 60 yıl susuzdu. Biz bırakın 60 yılı, 2071 yılına kadar İstanbul’un suyunu hazır ettik. Ankara, Isparta, Afyonkarahisar, kısaca Şırnak’tan Edirne’ye kadar her yere su getirdik. Türkiye’de susuz şehir bırakmadık. Sulamada destan yazıyoruz. Bakanlık tarihinde bu kadar büyük yatırımlar olmadı. Şu ana kadar 18 milyon dekarlık alanı suladık. Sulanmadık toprak, ıslah edilmedik dere bırakmayacağız’dedi.
     Şuhut’a bugüne kadar yatırımlardan da bahseden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu;‘2003 yılından bu güne kadar DSİ tarafından Şuhut’a toplam 70.000.000  TL yatırım yapıldı. Tamamlanan sulama tesisleri ile sadece Şuhut’ta 39.720 dekar araziyi sulamaya açtık. 18 adet taşkın koruma tesisleri bitmiş durumda. Ağaçlandırma, ormancılık ve çevre çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Hava tahmini ve erken uyarıları daha isabetli yapmak için 2010-2011 dönemlerinde meteorolojik gözlem istasyonu kuruldu. Eğitim alanında yapılan yatırımlarımız devam etmekte olup 16 adet eğitim kurumunu hizmete sunduk. Derslik sayısı 2002 yılında 135 iken, 2012 yılında 245’e yükseltildi. Bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz bu ve bunun gibi hizmetlerimizi saymakla bitiremeyiz. Bundan sonrada hizmetlerimiz devam edecektir. Her şey vatandaşlarımızın daha çok hizmet alması içindir. Şuhut ilçemize şimdi temelini atacağımız 2 gölet ve sulamasının, 300 yataklı öğrenci yurdunun ve Endüstri Meslek Lisesi ile 6 derslikli Dadak Köyü İlk Öğretim Okunun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum’’dedi.
     Bakan Eroğlu, daha sonra protokol üyeleriyle birlikte butona basarak Çakırözü 25 Ağustos Göleti ve Sulaması, Aydın Mahmut Göleti ve Sulaması, 300 Yataklı Kredi Yurtlar Kurumu binası, 21 Derslikli Endüstri Meslek Lisesi ve 6 Derslikli Dadak Köyü İlkokulu’nun temellerini attı.
tmllr tmllr2 tmllr3 tmllr4
Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.