Başkan Bozkurt, 2016 Yılını Değerlendirdi

30 Aralık 2016 Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediye Başkanımız Recep Bozkurt, 2016 yılını değerlendirerek, 2016 yılında Şuhut’ta Belediye olarak bir çok proje ve çalışmayı hayata geçirdiklerini kaydetti. Başkan Bozkurt, 2016 yılında sadece Belediye olarak ilçeye kamu kurum ve kuruluşları tarafından da bir çok yatırım yapılmasının önünün açıldığını da sözlerine ekledi.

“Dev yatırımlar Şuhutla Buluştu”
2016 yılında Türkiye’nin bir çok zorluklarla karşılaştığını bu zorlukların Şuhut’u da etkilediğini kaydeden Başkan Bozkurt, “Ülkemiz ne yazık ki içerden ve dışardan bir çok kuşatmanın etkisinde kalmıştır. Ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderlik vasfı ve yönetim kabiliyeti ile ülkemiz bu zorlukların üstesinden aziz milletimizin desteği ile gelmeyi başarmıştır. Şuhut olarak Orman ve Su İşleri Bakanımızın destekleriyle Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, 2016 yılında bir çok çalışmayı hayata geçirdik. 15 Temmuz gibi gözü dönmüş canilerin masum insanları Şehit ettiği ülkemizi içerden ve dışardan tüm tehditlere açık hale getirdiği bir sürecin ardından, üst aklın sahneye koyduğu ekonomik savaştan da milletimizin desteği, Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde üstesinden geleceğimizden hiç şüphemiz yoktur” dedi. Başkan Bozkurt, Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını belirterek, Ak Parti öncesinde bir çok büyükşehir Belediyesinin yapamadığı yatırım ve hizmetleri bugün Şuhut Belediyesi olarak yapabildiklerini kaydetti. Başkan Bozkurt, “Şuhut’u 2023 hedeflerine hazırlamak için görev süremiz boyunca bugüne olduğu kadar bundan sonra da hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Mezbaha Şuhut’un Sektörde Elini Güçlendirecek

Başkan Bozkurt, 2016 yılında hayata geçirilen dev projenin Modern Mezbaha Tesisi olduğuna dikkat çekerek, yaklaşık 7.5 milyon liralık kaynağın sadece bu proje için kullanıldığını kaydetti. Başkan Bozkurt, Şuhut’un hayvancılık sektöründe söz sahibi olduğunun altını çizerek, ilçedeki önemli bir açığı bu proje ile kapattıklarını kaydetti. Son teknolojinin kullanıldığı tesiste deneme kesimlerinin yapıldığını da sözlerine ilave eden Başkan Bozkurt, tesisin bölgeye hitap edeceğini, Şuhut’un hayvancılık sektöründeki marka ismini güçlendireceğini vurguladı. Başkan Bozkurt, kendi döneminde ilçeye kazandırılan Hayvan Borsası ve Modern Mezbaha projesinin birbirini tamamlayan iki ayrı proje olduğuna da dikkat çekti. Modern Mezbaha projesinde bölgede ilk defa Kamu ile özel sektör işbirliği olduğunu da söyleyen Başkan Bozkurt, bu yatırımla alakalı İPARD desteği de kullanıldığını söyledi.

Stadyum Baştan Sona Yenileniyor

İlçede 2016 yılında sportif faaliyetlerin teşviki içinde bazı yatırım ve çalışmalarında yapıldı. Bu kapsamda ilçede bulunan ancak ilçeye yakışmayan bir görünüme sahip olan Şehir Stadyumunda büyük bir dönüşüm ve değişim çalışması yürütüldüğünü ifade eden Belediye Başkanı Bozkurt, bu kapsamda ilçe şehir stadyumunda kapsamlı bir çalışma yapılıyor dedi. Yapılan çalışmalar sonrasında şehir stadyumunda ilave futbol sahası, koşu alanları, soyunma odaları, hakem ve yönetici odaları, yedek oyuncu kulübesi, seyirci koltukları, ter örgü, ışıklandırma gibi özelliklerin stadyuma kazandırıldığını söyleyen Başkan Bozkurt, “Bu çalışmalar neticesinde yaklaşık 150 bin liralık bir kaynak kullanıldı. Ancak biz ilçemizde gençlerimizin ve vatandaşlarımızın sadece futbol değil diğer spor alanlarına da yönlendirilmesi için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. İlçemiz ve gençliğimiz için sportif faaliyetleri teşvik etmeye devam edeceğiz” dedi.

“Gençlerimiz İstedi Bizde Kırmadık”

İlçede mevcut halı sahanın yetersiz olması ve ilçe gençliğinden bu konuda yoğun şekilde talep gelmesi nedeniyle ilçeye son derece modern ve günümüz şartlarına uygun halı saha kazandırıldığını da söyleyen Başkan Bozkurt, “Gençlerimizin bizlerden her türlü talebini olumlu şekilde değerlendirmek istiyoruz. Bu noktada gençlerimizin taleplerini değerlendirdik” dedi. Başkan Bozkurt, Şuhut Belediyesi Halı Saha ve Spor Tesisi’nin kısa bir süre içerisinde tamamlandığını ve hizmete açıldığını belirterek, “Proje içerisinde soyunma ve duş bölümleri, izleyici bölümü, yönetici odasını barındıran yaklaşık 600 bin liralık bir yatırım olarak hayata geçti. Bu kapsamda Spor Toto teşkilatımızdan da proje bedelinin bir kısmını hibe olarak aldık” dedi. Tesisin ilçe halkının hizmetine sunulduğunu ve ilgi gördüğünü de sözlerine ekleyen Başkan Bozkurt, spora ve sporcuya imkanlar nispetinde desteklerinin ve bu alandaki yatırımlarının devam edeceğini beyan etti.

Şuhut’un En Büyük Mesire Alanı Oldu

Belediye Başkanı Başkanı Recep Bozkurt Şuhut Belediyesi olarak ilçeye son derece nezih ve ferah bir mesirelik alan kazandırıldığına da açıklamalarında değindi. Başkan Bozkurt, “Yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alan üzerinde, ilçe halkımızın uzun yıllardır özlemini çektiği, ailesi, eşi ve dostu ile birlikte hafta sonlarında güzel ve hoşça vakit geçirebileceği mesirelik alan taleplerini Rabbimizin izni ve inayeti ile kazandırdık. Bu kapsamda ilçemiz Hors Mesire alanı olarak bilinen bölgede yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına 2016 yılı başında başladık. Bu çalışmaları ilk baharın sonlarında tamamlayarak ilçe halkımızın hizmetine Hors Mesire alanını sunduk. Halkımızın da büyük beğenisini toplayan mesire alanında basketbol sahası, futbol sahası, çocuk oyun grupları, voleybol sahası, büyük kamelya, 31 adet aile kamelyası, 3 adet çeşme, 28 adet mangal olacağı, mescid, lavabo gibi alanların yer alıyor. Alanında örnek ve ilçemizin en büyük yeşil alanı olma özelliğini taşıyan mesire alanının halkımıza sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” sözlerine yer verdi

Alt ve Üst Yapıya 2 Milyonluk Kaynak

2016 yılının Şuhut Belediyesi açısından yoğun tempolu bir çalışma yılı olduğuna dikkat çeken Başkan Bozkurt, alt ve üst yapı çalışmalarında yaklaşık 2 milyon liralık bir kaynak harcandığını söyledi. Başkan Bozkurt, bu kapsamda birçok cadde ve sokağı kapsayan çalışmalar dahilinde parke ve bordür taşı çalışması ve asfalt kaplama çalışması yürütüldüğünü söyledi. Başkan Bozkurt, sadece 2016 yılında 16 bin metrekare parke, 6 bin metre bordür ve yaklaşık 35 bin metrekare asfalt kaplama çalışması yapıldığını söyledi. Çalışmaların neredeyse tamamına yakınının Şuhut Belediyesi ekipleri tarafından yapıldığına da dikkat çeken Başkan Bozkurt, belediye olarak bir çok konuda dışarıdan bir destek almadan çalışmaları yürütebilen büyülükte bir belediye olduklarını söyledi. İlçede kanalizasyon, su şebeke hattı gibi önemli alt yapı çalışmalarının da gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Bozkurt, 2016 yılı içerisinde yaklaşık 15 kilometrelik yeni su şebeke ve şebeke yenileme çalışması gerçekleştirildiğini söyledi. Kanalizasyon, yağmur suyu terfi hattı, şebeke yenileme ve yeni şebeke yatırımı yapıldığını belirten Başkan Bozkurt, “İlçemiz çarşı merkezi dahil olmak üzere neredeyse 35-40 yıldır kimsenin aklına gelmeyen ve halkımızın sağlığını tehdit eden su şebekelerini yenileme çalışmasını başarıyla gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda halkımıza göreve geldiğimiz günde vermiş olduğunu Şuhut halkına menba kalitesinde su sunacağız sözümüzü de yerine getirmiş oluyoruz” dedi. Başkan Bozkurt, Şuhut’un büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğuna dikkat çekerek, alt ve üst yapı yatırımlarının devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Araç Filomuz Sürekli Gençleşiyor

Ulaşım alanında da önemli bir yatırım gerçekleştirdiklerini de söyleyen Başkan Bozkurt, “İlçemiz Şuhut-Afyonkarahisar alanında hizmet veren Belediyemize ait özel şirketlerde kullanılmak üzere yaklaşık 1 milyon liralık maliyet ile 6 adet 29+1 kişilik son model otobüsü halkımızın hizmetine sunduk. Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr.veysel Eroğlu’nunda katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz hizmete alım töreninin ardından hizmet vermeye başlayan araçlarımız, daha az yakıt, daha çok yolcu kapasitesine sahip. Sürekli olarak ulaşım hizmeti veren araç filomuzu gençleştirerek halkımıza daha kaliteli, konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti sunuyoruz” dedi.

Hizmet Binamız Baştan Sona Değişti

Belediye içerisinde kullanılan mefruşat ve bilgisayar donanımlarının da yenilendiğine değinerek, Şuhut Belediyesinin günümüz teknolojisine uygun hizmet verdiğini kaydeden Başkan Bozkurt, “Belediyemiz bünyesinde eski yıllardan kalma mefruşatla halkımıza hizmet verilmeye çalışılıyordu. Kaliteli hizmet anlayışımız gereği belediyemiz hizmet binasında köklü bir değişikliğe giderek, tüm mefruşatı yenileyerek belediyemize bir kurumsallık kazandırdık, bunun yanı sıra kullanılan bilgisayar ve diğer teknolojik donanımlarımızın da tamamını yeniledik. Belediyemiz network yapısını sıfırdan belediyemiz bilgi işlem personelimiz tarafından dışardan destek alamadan yenileyerek, tek merkezden yönetilebilen kurumsal bir ağ yapısına belediyemizi kavuşturduk” dedi. Başkan Bozkurt bu kapsamda yaklaşık 300 bin liralık bir harcama yapıldığını sözlerine ekleyerek, yapılan değişiklik ile birlikte Belediye çalışmalarındaki verimin artırıldığını belirtti.

Artık Daha Hızlı Hizmet Veriyoruz

İlçe halkına daha kaliteli ve güvenli hizmet sunabilmek adına Belediye Yönetim Bilgi Sistemi (MIS) ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) gibi uygulamaların da 2016 yılında hayata geçirildiğini kaydeden Başkan Bozkurt, “Birçok belediyenin kullanmaya başladığı ve belediye çalışmalarının daha hızlı, güvenli ve kaliteli bir hizmet anlayışını hayata geçirdik. 2014 seçimlerinde şeffaf, hızlı ve teknolojik bir belediyecilik sözümüzü de bu sayede hayata geçirdik. Yapılan çalışma neticesinde birimler arasındaki adaptasyon , şeffaflık ve daha kolay yönetim sağlandı. EBYS sayesinde belediyemiz kağıt israfının önüne geçtiği gibi yasal bir görevi de yerine getirmiştir. EBYS ile gereksiz ve uzun süren evrak prosedürünün önüne geçilmekle beraber, elektronik imza sistemine de geçilmiştir” dedi. Başkan Bozkurt, bu kapsamda da yaklaşık 250 bin liralık bir yatırım gerçekleştirildiğini kaydetti. Şuhut Belediyesi olarak yapılan yatırım sayesinde kısa süre içerisinde vatandaşların su, emlak ve diğer belediye ödemelerini belediyenin anlaşma yapacağı bankalar ve e-belediyecilik sistemi üzerinden kredi kartı ile gerçekleştirebileceğini belirten Başkan Bozkurt, bu konuda bazı veri güncellemelerinin devam ettiğini ve en kısa sürede bu uygulamalarında hayata geçeceğini kaydetti.

2016’da Çocuklarımızı Unutmadık,

2016 yılı çalışmalarında çocukları unutmadıklarını belirten Başkan Bozkurt, “2016 yılı yatırımlarımız arasında yaklaşık 150 bin liralık bir kaynağı geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ilçemize kazandırdığımı park ve bahçelerde hoşça vakit geçirerek eğlenmelerini sağlamak maksadıyla ayırdık. Bu kapsamda ilçemizde bulunan neredeyse tüm park ve bahçelere çocuk oyun grupları kurdurarak çocuklarımızın hizmetine sunduk. Bu kapsamdaki çalışmalarımız neticesinde halkımızdan da bir çok olumlu geri dönüş aldık” dedi.

2017’de de Durmak Yok Çalışmaya Devam

Başkan Bozkurt, 2016 yılının Belediye açısından çok verimli ve yoğun bir şekilde geçirildiğini kaydetti. 2016 yılında bir çok sosyal ve kültürel etkinliğinde gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Bozkurt, bir çok konser, söyleşi ve konferasın Belediye tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. 2017 yılında da bir çok çalışmayı hayata geçirmeyi hedeflediklerini kaydeden Başkan Bozkurt, “Rabbimizin izni, Devletimizin desteğiyle 2017 yılında daha çok yatırım ve hizmeti ilçemizle buluşturmayı hedefliyoruz. 2017’de de durmak yok çalışmaya devam diyoruz. Bu duygular ile tüm hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin 2017 yılında sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni ediyorum” dedi.

Başkan Bozkurt, 30.000 Vatandaşı Makamında ağırladı.

Başkan Bozkurt’un 2016 yılı çalışmaları dışında Makamında yaklaşık 30.000 vatandaşı ağırlayarak onların dertlerini dinleyip, problemlerine çözüm aradı. Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi üzerinden yaklaşık 6 bin başvuru değerlendirilmeye alınarak vatandaşların talepleri çözüme kavuşturuldu.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.