Başkan Bozkurt’tan Malazgirt Zaferi Mesajı

26 Ağustos 2020 Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Malazgirt 949.yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Bozkurt mesajında”

26 Ağustos 1071 tarihinde, Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan’ın komutanlığındaki Türk ordusu, Malazgirt Meydan Muharebesinde, Bizans İmparatorluğu’na karşı büyük bir zafer elde etti. Bu tarihi zaferle birlikte, Türklerin ebedi yurdu olan Anadolu’nun kapısı, bir daha kapanmamak üzere yüce milletimize açılmış oldu.

Malazgirt Zaferi ile birlikte Anadolu’da yeni bir anlayış hakim oldu ve asırlar boyunca devam edecek olan barış, kardeşlik ve hoşgörü medeniyetinin temelleri atıldı. 1071’de Anadolu topraklarına ekilen barış ve hoşgörü tohumları büyüyerek, bütün coğrafyayı kapladı ve bu coğrafyada yaşayan her millete barış, sevgi ve hoşgörü temelinde ortak yaşama kültürünü yerleştirdi. Bu sebeple, Malazgirt Meydan Muharebesi sadece askeri sonuçlarıyla değil; doğurduğu siyasi ve kültürel sonuçlarıyla da tarihi bir dönüm noktası oldu.

Türk tarihi, hiçbir milletin tarihi ile ölçülemeyecek kadar eşsiz zaferlerle doludur.  İşte o zaferlerden, Anadolu’yu vatan kılmaya vesile olan Malazgirt Zaferi’nin 949. Yıl dönümünü kutlar; kutlu zafere önderlik eden büyük kumandan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Anisa Bilişim - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.