BAŞKAN BOZKURT’TAN TOKİ AÇIKLAMASI

Değerli Hemşehrilerim Şuhut ilçemizin yoğun konut ihtiyacı ve aşırı talebin karşılanması sebebiyle Belediyemizce Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na mülkiyeti Özelleştirme İdaresi Başkanlığı uhdesinde bulunan Şuhut ilçesi Altıgöz mahallesi 288 ada 3 parselde kayıtlı 55300 m2 arsaya Toplu Konutların yapımı için müracaat edilmiştir. Defalarca yapılan görüşmeler ve girişimlerimiz ve Ak Parti […]

Değerli Hemşehrilerim

                                                                                                                            TOKİ

Şuhut ilçemizin yoğun konut ihtiyacı ve aşırı talebin karşılanması sebebiyle Belediyemizce Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na mülkiyeti Özelleştirme İdaresi Başkanlığı uhdesinde bulunan Şuhut ilçesi Altıgöz mahallesi 288 ada 3 parselde kayıtlı 55300 m2 arsaya Toplu Konutların yapımı için müracaat edilmiştir.
Defalarca yapılan görüşmeler ve girişimlerimiz ve Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekillerimizin yoğun takipleri neticesinde söz konusu arsanın Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca TOKİ Başkanlığına devri uygun görülmüş, Hazine ve Maliye Bakanımız devir kararını imzalamıştır.

Şu anda Arsanın TOKİ ye devredilmesi ile ilgili karar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin onayında olup, tensiplerini beklemektedir.

1
-56 Adet Belediye Konutlarının tamamlanıp teslim edilmesi

2
-112 Adet 1.Etap Toki Konutlarının 16,000m2 arsanın devri ve yaptırılması

3
-412 Adet 3. Etap Toki Konutlarının 70,000m2 arsanın devri ve yaptırılması
Olmak üzere toplamda 580adet konutun tamamlanıp ilçe halkımıza teslim edilmesi dönemimizde gerçekleşmiştir. 3.etap Toki konutları için çok mesai harcadık fakat az kaldı güzel haberleri sizlere duyuracağız.Allah’ın izni ile yaptık yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.Sağlıkla kalın..

#şuhut

BAŞVURU REHBERİ

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.