Bugün Fidan Yarın Nefes

11 Kasım 2019 Şuhut Belediyesi

Geleceğe Nefes Kampanyası ile Türkiye 11 milyon fidana kavuşuyor. Fidan dikme kampanyası Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı Geleceğe Nefes projesi ile 81 ilde 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de başladı. 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidan dikilecek.

Bu kapsamda ilçemizde  Senir köyü mevkisinde belirlenen mevkiye fidan dikimi gerçekleşti.Fidan dikimine Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya,Şuhut Emniyet Amiri Ayhan Alaçam,Şuhut Jandarma Komutanı Hasan Yassıkaya,Orman İşetme Müdürü Oktay Kaya,Protokol Üyeleri ve öğrenciler katıldı.Program saat 11.11 de tüm Türkiye ile birlikte eş zamanlı olarak başladı.Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Eşi Şerife Bozkurt ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.Sadece çam ağacının dikilmediği etkinlikte yöre iklimine uygun ceviz ve badem ağaçları da dikildi.

Fidan dikiminden sonra konuşan Başkan Bozkurt”Tüm Türkiye ile birlikte saat 11.11 de bizde Şuhut ekibi olarak Geleceğe Nefes Olmak için yerimizi aldık ve fidanımızı diktik.Daha Yeşil Bir Türkiye İçin Bizde Kollarımızı Sıvadık.Bu Projenin Sahibi Olan Tarım ve Orman Bakanlığımıza,Orman Genel Müdürlüğüne ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Teşekkürlerimi Sunuyorum.Öğleden sonra saat 14.00 da Şuhut Belediyesi olarak bizde 25 Ağustos Zafer Kent Ormanımıza 1500 Adet fidan dikerek projeye destek olacağız.Projeye destek olan fidan diken,su döken,yer kazan kısacası yardımı dokunan herkese şükranlarımı sunuyorum.Unutmayalım Bugün Fidan yarın Nefes!”dedi.

Program tüm fidanların dikilmesiyle son buldu.

 

 

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.