İLÇE MERKEZİNDE BULUNAN PARKLARA YENİ OYUN GRUPLARI KURULUYOR

28 Mayıs 2014 Şuhut Belediyesi

İlçe merkezinde bulunan parklar ve yeşil alanların tadilat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Park ve yeşil alanların içerisinde bulunan tuvalet, mescit gibi umuma açık yerler ve hizmet binaları, oyun grupları, bank gibi muhtelif yer ve eşyaların tamir veya değiştirme işlemleri yapılırken çocuk oyun grubu bulunmayan park ve yeşil alanlara yeni oyun grupları kuruluyor.

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt çalışma yapılan sahaları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Bozkurt konu ile ilgili şunları söyledi ‘ Yerleşim bakımından hızla genişleyen ilçemizde mevcut park ve yeşil alanlar ile çocuklarımız için kurulan oyun grupları yetersiz kaldığını düşünerek halkımızın aileleri ile birlikte gelip vakit geçireceği ve çocukların gönlünce hoşça vakit geçirecekleri yerler hazırladık. Ayrıca mevcut yeşil alan ve parklarımızın tadilatı yapılarak her türlü eksikleri tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak’ dedi.

Şuhut Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Altıgöz mahallesi eski cezaevi önünde  bulunan 2.000 m2 ‘lik yeşil alan, yine Altıgöz Mahallesinde bulanan 2.750 m2 yeşil alan, İstiklal Mahallesinde bulunan Piri Reis Anaokulu bahçesine yeni oyun grubu kuruldu. Taşlıca Mahallesi Çakırözü caddesinde bulunan 4.250 m2 alan Park düzenleme çalışmaları başlamış olup bordür ve parke taşı döşeme işleri  %90 oranında tamamlanmıştır. Bu alana çocuklarımızın kullanması için oyun grubu park çalışması tamamlandıktan sonra yerine monte edilecek. Ayrıca Hisar Mahallesi, hisar camii önünde bulunan yeşil alandaki eski oyun grubu yenileme çalışmaları sebebiyle ağaçların temizlenmesi çevresine bordür taşı yapılması çalışmalarına başlanılmıştır. Bordür çalışması tamamlandıktan sonra çevresine demir ferforje korkuluk yapılarak oyun grubu yenisi monte edilecek. Cumhuriyet parkında bulunan tuvalet ve mescit tadilatı yapımı devam ederken park içerisinde bulunan  çocuk oyun gruplarının da tamiratı kısa süre içersinde yapılacak.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Anisa Bilişim - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.