İNSANI YAŞAT Kİ , DEVLET YAŞASIN

10 Aralık 2014 Şuhut Belediyesi

10 Aralık İnsan Hakları günü dolayısı ile Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt bir mesaj yayınlayarak şu ifadelere yer verdi : “Çağdaş insan hakları belgelerinin anayasası olarak kabul edilen Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, insan hak ve özgürlüklerini güvence altına alacak evrensel anlayışın yansımasıdır.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan Türkiye’de insan haklarına saygı, Anayasamızın değiştirilemez ilkeleri arasındadır.

“İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışıyla kökleşen yönetim geleneğimizin, çağın en yüksek hukuk standartları ile günümüz Türkiye’sinde yeniden hayat bulması için çalışan hükümetimiz, sadece vatandaşlarımızın değil tüm dünya insanlarının haklarıyla ilgilenmektedir.

Nerede yaşanırsa yaşansın gerçekleşen insan hakları ihlalleri sadece o ülkenin sorunu değil tüm insanlığın ortak sorunu olduğu için, başta yaşama hakkı olmak üzere bir devletin kendi vatandaşları da olsa yapmış olduğu ağır insan hakları ihlallerine kayıtsız kalınmamakta, mağdur ve mazlumun bu konuda yükselen sesi ve uluslararası arenada insan haklarının ve adaletin savunucusu olmaktadır. Sadece ulusal alanda değil uluslararası arenada da insan hakları ve adalet izlemiş olduğu politikaların temel “eksenini” oluşturmaktadır.

Bu düşüncelerle, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günün milletimize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyor; adalet, eşitlik, özgürlük temelinde mutlu bir gelecek diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.