Kosgeb’te 3.Kez Kursiyerler Sertifikalarını Aldı

14 Haziran 2017 Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediye Başkanımız Recep Bozkurt’un talimatlarıyla belediye tarihinde ilk defa gerçekleştirilen Meslek Edindirme ve Girişimcilik Kurslarına ilgi gün geçtikçe artıyor. Son olarak 3.Kosgeb Girişimcilik Kursu’nu gerçekleştirilmesini sağlayan Başkan Bozkurt, Şuhut Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine katılarak kursiyerlerin sevinçlerine ortak oldu.

“Benzer Eğitim ve Kurslar Aralıklarla Devam Edecek”

Düzenlenen törende açılış konuşması gerçekleştirilen Başkan Bozkurt, “Şuhut Belediyesi olarak düzenlediğimiz 3.Kosgeb Girişimcilik Kursu sertifika töreninin hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah bugün sertifikasını alan hemşehrilerimiz en kısa sürede hayallerindeki girişimleri gerçekleştirerek, Şuhut’un ekonomisine ve istihdamına katkı sunarlar” dedi. Başkan Bozkurt, Şuhut’ta istihdam ve yeni girişimlerin önünün açılmasına  konusuna büyük önem verdiklerini ifade ederek, daha önceden  engellilere, gençlere ve kadınlara yönelik meslek edindirme, girişimcilik ve çeşitli konularda istihdama yönelik eğitimlerin Belediye tarafından verilmesini sağlanıldığını hatırlattı. Başkan Bozkurt, konuşmasında Hükümet’e böyle bir imkanı vatandaşlara sunarak herkese kendi işini kurma fırsatı tanıdığı için teşekkür ederek, “İnşallah önümüzdeki süreçte bu tarz eğitimlerin imkanlar ve başvurular ölçüsünde aralıklarla devam edecek. 3.Kosgeb Girişimcilik Kursunu başarı ile gerçekleştirerek bugün burada sertifikalarını alacak olan 60 hemşehrimizi tek tek tebrik ediyorum, kursun gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Bozkurt’tan sonra  Konuşmasını gerçekleştiren Kosgeb İl Müdürü Mustafa Çanakçı Başkan Bozkurt’a ve kursiyerlere teşekkür ederek, sertifika alan kursiyerleri iş yerlerinin açılışlarını bir an önce gerçekleştirmeleri ve Şuhut ekonomisine katkı sunmaya başlamaları tavsiyesinde bulundu. Daha sonra kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sırasıyla Belediye Başkanımız Recep Bozkurt, Kosgeb İl Müdürü Mustafa Çanakçı, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Şahin, Belediye Meclis Üyelerimiz Mehmet Us ve İsmail Akdemir, Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürü İlyas Davultaş ve Eğitmen Münevvere Yıldız tarafından verildi. Törene, Şuhut Belediye Başkanımız Recep Bozkurt’un yanı sıra, Kosgeb İl Müdürü Mustafa Çanakçı, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Us ve İsmail Akdemir, Kursiyerler ve davetliler katıldı.  Tören hatıra fotoğrafı çekinilmesinin ardından son bulurken, kursiyerler Başkan Bozkurt’ta  teşekkür ederek başarılı çalışmalarının devamını dilediler.

 

 

 

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.