Mezbaha Caddesi Hakkında Kamuoyu Duyurusu

29 Kasım 2016 Şuhut Belediyesi

İlçemiz Hacımusa Mahallesi, Mezbaha Caddesi üzerinde bulunan, mülkiyeti Şuhut Ziraat Odası Başkanlığına ait taşınmaza, 3194 sayılı İmar Kanunun 21. ve 22. maddeleri gereğince, Belediyemizce 28.12.2015 tarih ve 2015/43 numara ile ALİN YAPI DENETİM LTD. ŞTİ. tarafından yapı denetimine tabi olarak İnşaat Ruhsatı Düzenlenmiştir.
Şuhut Ziraat Odasına ait bu bina, Belediyemizce düzenlenen inşaat ruhsatındaki mimari, satatik, elektrik ve makine mühendisleri tarafından hazırlanan proje ve proje eklerine uygun olarak yapılıp tamamlanmıştır.
Proje ve proje eklerine göre yapılan, Şuhut Ziraat Odası binasına projesindeki Fenni mesullerin kontrol ve denetimleri yapı denetim firmasının iş bitirme tutanakları ve iskan uygun raporunun, Belediyemize ibraz edilmesiyle, İmar kanunun 30. maddesi gereği Yapı Kullanma (Oturma İzni) belgesi düzenlenecektir. 2007 yılında yapılan İmar Planı düzenlemesinde mezbaha caddesi üzerinde bulunan Şuhut Ziraat Odasınuın Bahçe Duvarının tamamı kendi mülkiyetleri içerisinde olup, 22 mt enindeki Mezbaha caddesine taşması kesinlikle söz konusu değildir. Şuhut Ziraat Odası binasının bahçe duvarının ölçümleri Belediyemiz Teknik elemanları ve Kadastro Mühendisleri tarafından beraberce yerinde yapılmış olup, daha sonra yapılan tetkikler ile de burada yasalara ve imar planına aykırı herhangi bir durum olmadığı tespit edilmiştir. Konuyla alakalı olarak kamuoyunda yer alan iddiaların asılsız olduğunu, imar planındaki yola herhangi bir tecavüz ve taşma olmadığını kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.