Şehit Uzman Çavuş Nurullah Oymak Göleti ve Sulaması’nın Temeli Atıdı

25 Mart 2013 Şuhut Belediyesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın Balçıkhisar beldesinde, Şehit Uzman Çavuş Nurullah Oymak Göleti ve Sulaması’nın temelini attı.Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, temeli atılan gölet sayesinde yaklaşık 4 bin dekarlık alanın modern sulama sistemiyle bulaşacağını kaydetti.

Şehit Uzman Çavuş Nurullah Oymak’ın anısına yapılan tesis ile Balçıkhisar’daki çiftçilerin yılda 3 milyon lira ceplerine ilave para gireceğini dile getiren Prof. Dr. Eroğlu, şunları söyledi:

”Şehidimizin babasından, ailesinden Allah razı olsun. Şehitlerimiz ailesi bizim ailemizdir. Onlar bizim başımızın tacıdır. Başbakanımız, Bakanlar Kurulu’nda talimat verdi. Aileden Sorumlu Bakanımıza, İçişleri Bakanımıza, Maliye Bakanımıza, ‘şehitlerin ailesi bizim başımızın tacıdır. Onlar için ne gerekiyorsa yapın’ dedi. Bu diyarın yiğidi kahraman Nurullah Oymak şehit düştükten sonra şehidin hatırasına bir şey yapmamıştık. Geçen senelerde bir orman kurmuştuk. Bu senede ismi ilelebet yaşasın diyen Nurullah Oymak Göleti ve Sulaması’nın temelini atacağız.Şehitlerimiz bu vatan için, bu bayrak için şehit oldu. Bizim inancımıza göre şehitler ölmüyor. ‘Tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak’ diyoruz. 75 milyon bu vatan için bu bayrak için her an canlarını feda etmeye hazırdır. Hepimiz şahadet şerbetini içmeye hazırız. Bu topraklarda bu bayrak ilelebet dalgalanacaktır.”

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Anisa Bilişim - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.