”Şuhut Belediyesi İtfaiye Amirliğinden Tatbikat”

29 Nisan 2019 Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi İtfaiye Amirliğinden Şuhut Devlet Hastanesinde, doğal afet ve diğer acil durumlarda yapılacaklar kapsamında tatbikat gerçekleştirildi.

Şuhut Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen tatbikat uygulamalarına, UMKE Ekibi, Şuhut Belediyesi İtfaiye Amirliği, 112 Acil Servis Ekibi, Şuhut Devlet Hastanesi görevlileri katıldı. Eğitim birimi ve sivil savunma uzmanlığınca tüm Şuhut Devlet Hastanesi personellerine yönelik sivil savunma, doğal afetler, hasta tahliyesi, kırmızı kod ve yangın tedbirleri konulu eğitim verildi. Olası bir afet, deprem ve olumsuzluklara karşı gerçekleştirilecek kurtarma ve tahliye çalışmalarının da canlandırıldığı tatbikatta, hastane birim personellerine eğitimlerin uygulamalı gösterilmesinin ardından Şuhut Belediyesi İtfaiye Amirliğimiz ekipleri tarafından hastanedeki yangın söndürme cihaz, araç ve gereçlerinin nasıl kullanılacağı konuları personellere aktarıldı.

Şuhut Devlet Hastanesinde gerçekleşen tatbikatta kırmızı kod eğitim tatbikatı yapılarak yangın esnasında yapılacaklar aktarıldı. Ayrıca yüksek katlarda mahsur kalan yaralıların kurtarılması, enkazda mahsur kalanların kurtarılması, acil servisin dış mekan da organizasyonu ve tiraj alanlarının oluşturulması ile beraber hastane yangın otomasyonunun denenmesi ve çalışır halde olması konuları da uygulamalı olarak tatbik edildi.

Tatbikatın ardından Şuhut Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Fatih Alaşan, çalışmanın başarılı geçtiğini belirterek bütün katılımcılara teşekkür etti.

 

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.