ŞUHUT’TA YÖRESEL KÜLTÜR KADINLARLA CANLANIYOR

25 Haziran 2013 Şuhut Belediyesi

2012 yılı Sosyal  Kalkınma Mali Destek Hibe Programı içeriğinde projesi belediyemizce hazırlanıp Zafer Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen “Şuhut’ta Yöresel Kültür Kadınlarla Canlanıyor” adlı projemizin tanıtım toplantısı 20.06.2013 Perşembe günü Şuhut Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

     Tanıtım toplantısında açılış konuşmasını Zafer Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Tuğrul ÇINAR yaptı.

     Daha sonra söz alan Belediye Başkanımız Recep BOZKURT proje hakkında açıklamalarda bulunarak, Bu projeyle ilçemiz sergi salonunda gerekli tadilatın yapılmasıyla birlikte eş zamanlı olarak uygulamalı mesleki eğitimler ve teorik eğitimlerinde kursiyer hanımlarımıza ücretsiz olarak verileceğini söyleyerek,proje hakkında bilgi verdi.     

     İlçe kaymakamı Eyüp ÇALIŞIR yaptığı konuşmada ev hanımlarına yönelik verilen Mikro Krediler, KOSGEB ve benzeri hibe desteklerinden faydalanarak kendi işlerini kurabileceklerini belirterek projenin öneminden bahsetti.

     Programın devamında Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyelerinden Münire BOZOK ve Funda GÜLEÇ YAMAN Başarı Hikayelerini   toplantıya katılanlarla tecrübelerini paylaşarak,Uluslararası Marka Patent Danışmanı ve Marka Koçu Huriye ÖZENER “Dünyada ve Türkiye’de Markalaşma Sürecinde Kadının Rolü” adlı sunum gerçekleştirildi.

     Program içeriğinde ilçe protokolü , misafirler ve basın mensuplarına verilen öğle yemeğinin ardından Atatürk Evi ziyareti   yapılarak, Benzer  bir projeyi sahiplenen Çobanlar Belediye’si proje ekibi ve kursiyer hanımların katılımı da tanıtım toplantımıza  ayrı bir renk katmıştır.

     Düğün Salonundaki toplantının bitimi akabinde misafirlerimizle birlikte Başkanlık makamına geçilerek projeyle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuş ve Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kuruluyla işbirliği içerisinde olunmasının projeye olumlu katkılar sağlayacağı ortak görüşüne varılmıştır.

 

     Not: Projemiz hakkında ayrıntılı bilgileri  Şuhut Belediyesi Halkla İlişkiler Biriminden öğrenilebilirsiniz.

 

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.