Ufka Yolculuk Komisyonundan Başkan Bozkurt’a Ziyaret

26 Şubat 2018 Şuhut Belediyesi

Afyonkarahisar Ufka Yolculuk Komisyonu Başkan Bozkurt’u ziyaret etti. Bozkurt’a Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması hakkında bilgi veren İl Temsilcisi Nuri Özçelik, yarışmanın bu yıl 11 ayrı kategoride düzenleneceğini ve yarışmanın önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da yurt genelinde 7’den 70’e herkese duyurulması için çeşitli etkinlik ve programlar düzenlediklerini söyledi.

Türkiye genelinde Server Gençlik ve Spor Kulübü’nün Afyonkarahisar’da Necat Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübünün organize ettiği “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları” uluslararası düzeyde gerçekleşen Ödüllü Kitap Okuma Yarışmalarının bu yıl da hızını artırarak devam ettiğini sözlerine ekledi. Özçelik geçtiğimiz yıl Afyonkarahisar’da 20.000 bu yıl ise 30.000’den fazla başvurunun yapıldığını belirtti. Yarışma hakkında bilgi veren Özçelik Türkiye genelinde toplam 1 milyon 297 bin 344 kişinin katıldığı bu 5 yıllık sürecin sonunda Türkçe ve İngilizce dil seçeneklerine bu yıl Arapçayı da ekleyerek dünyaya açılmaya devam ediyor. 98 ülkeden katılımın gerçekleştiği yarışmalarda yola çıkarken 8 Milyarı hedef alan Ufka Yolculuk ailesi çadırkentlerden cezaevlerine varıncaya kadar tüm gönüllülerle sahih kaynakları buluşturmayı hedefliyor. Bu yıl daha önce yaptığımız tüm Ufka Yolculukların ana gayesi mesabesinde olan, İslam’ın iki ana kaynağı Kur’an ve Hadis Bütünlüğü konusu ile yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Başkan Bozkurt’u yarışma hakkında bilgilendiren Özçelik yarışma kayıtlarının 13 Kasım tarihi itibariyle başladığını sınavın ise 8 Nisan 2018 Pazar günü yapılacağını belirtti. Yarışma kayıtlarının biteceği 4 Mart’ a 10 gün kaldığını ve Afyonkarahisar genelinde 30.000’den fazla başvuru yapıldığını sözlerine ekledi. Bu yıl yarışmamıza çok sayıda ve farklı yaş gruplarından adayların katılmasını temenni ediyoruz diyen Özçelik ayrıca yarışmada dereceye girenlere de umre ve daha birçok çeşitli hediyeler verileceğini belirtti.
Amaçlarının sahih kaynaklarla insanları buluşturmak olduğunu ve bu sayede kitap okuma alışkanlığını da kazandırmayı hedeflediklerini belirten Özçelik, il protokolüne, sivil toplum kuruluşlarına ve siyasi parti temsilcileri ile halka yönelik tanıtımların gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.
Belediye Başkanı Recep Bozkurt ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ufka Yolculuk ekibine çalışmalarında başarılar diledi.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Sinorsel Yazılım - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.