VERGİ KUTSAL BİR VATANDAŞLIK GÖREVİDİR

26 Şubat 2014 Şuhut Belediyesi

 

Şuhut Mal Müdürlüğü heyeti vergi haftası nedeniyle Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’a makamında ziyarette bulundu.Ziyarete Şuhut Mal Müdürü Hayrullah Coşgun , Gelir Uzmanı Yasin Tepehan , Gelir Uzmanı Süleyman Faik Gümüş  katıldı.Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır.

 

Ziyarette, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’a  Vergi Haftası etkinlikleri ile ilgili bilgi veren Şuhut Mal Müdürü Hayrullah Coşgun, hafta boyunca vergi vermenin önemini halka anlatmak istediklerini söyledi. Toplanan vergilerin halka hizmet olarak yansıdığını kaydeden Coşgun, merkezi hükümetin, belediyelerin ve diğer yerel idarelerin hizmetlerini, toplanan vergilerden aktarılan kaynaklarla yaptığını ifade etti.

 

Verginin vatandaşlık görevi olmasının yanında kutsal bir görev olduğunu belirten Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ise tüm Defterdarlık personelinin Vergi Haftası’nı kutladı.

Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi. Belediyemiz ve İlçemizle alakalı bilgilendirme ve haberler.

Şuhut Belediyesi

Pazar Mh. Cumhuriyet Cd. Şuhut Belediye Başkanlığı Binası.
03800 Şuhut/Afyonkarahisar

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Anisa Bilişim - Şuhut Belediyesi İnternet Sitesi © Tüm Hakları Saklıdır.